Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mark Rippetoe Starting strengt...

Mark Rippetoe Starting strength program mennyivel hatekonyabb (vagy nem) mint egy testepito altal osszeallitott terv melyben 1nap/izomcsoprt kerul edzesre?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 20:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Másra valo. Arra valo hogy kezdokent minel gyorsabban megerosodj es szerezz egy alap tömeget. Elsosorban azoknak jo akik valamit sportolnak pl amerikai foci es gyorsan kell sok tomeg es ero es ezert hajlandoak enni es egy kicsit elveszteni a hasizmukat.

Ha esztetikai celokkal edzel akkor az ICF 5x5 a neked valo program

2015. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ugy nem menne, hogy egy ideig lemondok a kockahasrol, mondjuk telire es ilyenkor meg felszedek nagy tomeget Rippetoe modszerrel, tavasszal, nyar elejen meg szalkasitok?
2015. júl. 27. 21:55
 3/24 Sowilo ***** válasza:

Az, hogy elveszted-e a hasizmodat, az étrendeden múlik. Nyilván Rippetoe módszerével kevesebbet ehetsz, mint az ICF-el, egyszerűen azért, mert a kisebb volumen miatt kevesebb kalóriát használsz fel, de ha kitapasztalod a neked optimális tápanyagbevitelt, nem fogsz jobban zsírosodni, mint egyébként tömegeléskor.


Egyébként mindenkinek más jön be. Anno haverokkal elkezdtünk "gyúrni", ők szépen fejlődtek a hagyományos osztott edzéstervvel, én meg maradtam a vézna gyerek, akin egy év alatt alig látszott valami. Aztán elkezdtem egy ehhez hasonló inkább erőemelésre hasonlító programot, és láss csodát, elkezdtem én is nőni, mint a többiek.

2015. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

cainalhatod az SS-t is de az nem esztetikara valo. Gyorsan fog noni a labad hatad torzsed de a melled vállad karod lassabban azokhoz kepest.

Az ICF 5x5 ugy lett megirva hogy a leggyakoribb lemaradásokat számotasba vegye és eleg munka van karra vallra mellre is.

Ha a celod a maximalis izomnovekedes akkor azt valaszd. Viszont amellett zabalnod kell

2015. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Megöl a kíváncsiság, hogy egy erőemelő programtól hogyan lesz valakinek kicsi a melle, vagy a tricepsze, válla.
2015. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Sowilo ***** válasza:

# 5

Vállad, tricepszed lesz tőle, de a melled és a bicepszed tényleg lassabban fog fejlődni. De ha pl, kiegészíted húzódzkodással és tolódzkodással, ez a probléma is meg lesz oldva.

2015. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
es ha az SS-t kibovitem par bicepsz es mell gyakorlattal azokon a napokon mikor nem a program szerint edzem(lenne egy C nap) akkor az jo lenne vagy tuledzeshez vezethet?
2015. júl. 28. 07:53
 8/24 anonim ***** válasza:
Vagy akkor mar csinalhatnad az ICF 5x5-öt ami ugyanazokon alapul mint az SS de egy hozzaerto altal lett kibovitve a leghatekonyabban
2015. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%: a starting strength miota eroemelo program?
2015. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ja, végül is fekvenyomás csak dísznek van benne a 3 fő gyakorlatban, amúgy mellre egyáltalán nem jó.


Fogalmam sincsen a Starting Strength programról. Meg kellene tanulni olvasni.

2015. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!