Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elég ez az edzésterv? Kellene...

Elég ez az edzésterv? Kellene bele még valami?

Figyelt kérdés

Teljes testre edzek már 2 hónapja, de csak itthon. Egy kétkezes súlyzóm van.

Ezeket csinálom:

fordított fogású bicepsz gyakorlat

állva bicepszezés

döntött törzsű evezés szűk fogással

döntött törzsű evezés széles fogással

vállból nyomás szűk fogással

vállból nyomás széles fogással

hiperhajlítás

guggolás

kitörés

egylábas kitörés

hasprés

illetve még egy olyat amit én találtam ki, lehet hülyeség.

Nemrég építettem bele az edzésbe. Szóval vádli erősítés gyanánt úgy fogom a súlyt, mint guggoláskor és egy lábbal lábujjhegyre állok,kitartom,vissza.

Mi a véleményetek? Magamnak raktam össze. Így kezdőként még nem vagyok benne biztos, hogy tényleg jó.

Sajnos eléggé megköti a kezem az, hogy nincs több eszközöm és terembe se járok.

Kellene még valamit beleraknom? Esetleg kivennem?


2015. júl. 27. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez hol teljes test?
2015. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jó, neked nem kell ennyi gyakorlat.

Nem tudom felszerelesed hogy van, azt feltetelezem semmilyen állványod se fekpadod nincsen.

Osszerakok neked egy edzéstervet amit valoszinuleg tudsz csinalni es kb kiegyensulyozott:

Elölguggolás (azert ez mert valoszinuleg ugy rakod fel magadra a sulyt nincs kereted ezert igy jobban tul tudod terhelni magad mert itt kevesebb sulyt tudsz hasznalni)

Padlóról nyomás( Floor Press néven keress rá)

Döntött törzsű evezés (a melled also reszehez huzd)

Merevlábas felhúzás

Vállból nyomás szűk fogással 1mp szünettel az also ponton.

És ha szeretnél akkor csinálj még kétkezes bicepszet állva.

Mivel gondolom nincs tul sok sulyod ezert inkább magasabb ismetlesszammal edzz

Mérd fel a 10 ismétléses maximumaidat és ezzel csinálj mindenbol 4x8at majd hetente emeld 1 ismétléssel és ha eljutsz 4x12ig akkor emelj a sulyon 5-10%ot

2015. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Nem lenne ez így nagyon kevés? Egész jól ráálltam már ezekre és csökkentsem felére az egészet?

Fekvenyomni nem akarok, lány vagyok,éppen ezért direkt hanyagoltam ezt a gyakorlatot.

Kipróbáltam most az elölguggolást. Hát nem is tudom, olyan mintha nem állna rá a kezem. Nehezebbnek, kényelmetlenebbnek tűnik, mint a sima guggolás. Pedig tárcsák nélkül próbáltam rá.

A merevlábas felhúzás az jónak tűnik viszont.

A szűk fogás jobb mint a széles? Hagyjam el a széleset és csak szűkfogással csináljam ezentúl amiket kétféleképpen csináltam?

Eddig úgy állítottam be magamnak a súlyokat, hogy 3 sorozat ment. Elsőben 10-et éppen kifacsartam. Másodikban 8 mindenképpen megállított. Harmadikban 5 volt a max.

Elvileg így is lehet. Szerinted a 4x8-al jobban fejlődnék?

Nincs sok súlyom, de még elég, még nem is használtam ki mindet.

Ja, és a vádlis dologról mit gondolsz? Hülyeség?

Első válaszoló mi maradt ki szerinted a mellezésen kívül? Egy válasznak jobban örültem volna, mint egy visszakérdezésnek. Nyugodtan mondj kritikát, éppen ezért írtam ki ide kérdést.

2015. júl. 27. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem lenne ez így nagyon kevés? Egész jól ráálltam már ezekre és csökkentsem felére az egészet? "

Kezdd el azt a progresszios rendszert amit irtam és hidd el elég lesz ez

"Fekvenyomni nem akarok, lány vagyok,éppen ezért direkt hanyagoltam ezt a gyakorlatot. "

nem lesz kisebb tőle a melled de valamennyit kell rá edzeni hogy kiegyensulyozott legyen az edzesterv.

"Kipróbáltam most az elölguggolást. Hát nem is tudom, olyan mintha nem állna rá a kezem. Nehezebbnek, kényelmetlenebbnek tűnik, mint a sima guggolás. Pedig tárcsák nélkül próbáltam rá."

Nyugi meg fogod szokni, kevesebb sullyal tudsz elolguggolni mint rendesen guggolni de miutan keves sulyod van ezert ez pont hogy jól jön. Keress rá arra hogy front squat bar position.

"A merevlábas felhúzás az jónak tűnik viszont.

A szűk fogás jobb mint a széles? Hagyjam el a széleset és csak szűkfogással csináljam ezentúl amiket kétféleképpen csináltam?"

Igen, biztonsagosabb, nagyobb a mozgástartomány, stabilabb

"Eddig úgy állítottam be magamnak a súlyokat, hogy 3 sorozat ment. Elsőben 10-et éppen kifacsartam. Másodikban 8 mindenképpen megállított. Harmadikban 5 volt a max.

Elvileg így is lehet. Szerinted a 4x8-al jobban fejlődnék?"

Akkor már meg is van a 10 ismétléses maximum

4x8-cal kezdd el. Majd csinalj ennyit a hét többi teljes test napján is, a következő héten pedig csinálj 4x9-et majd igy tovább egészen 4x12ig amikoris emelsz a sulyon es ujrakezded az egész ciklust 4x8-rol

Ez sokkal ertelmesebb mint idiotan mindig amennyi megy csinalni bukasig.

"Nincs sok súlyom, de még elég, még nem is használtam ki mindet.

Ja, és a vádlis dologról mit gondolsz? Hülyeség? "

Hát nem tudom, lábujjhegyre állni majd vissza az egy vádligyakorlat, csinálhatod nyugodtan, de tudd hogy a guggolas/felhuzs mar megedzi a vadlidat de ez is jol johet.

2015. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Kipróbálom a te módszered!
2015. júl. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!