Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor edzés alatt mit...

Most akkor edzés alatt mit használunk fel?

Figyelt kérdés

A májban és izomban található glikogén raktárakat éljük fel ( tehát a szénhidrátokat )?


Ha igen akkor miért írják hogy glutamin és bcaa hiány lép fel? Ezt "mikor" használja fel az izom?



2015. máj. 19. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mérj respirációs koefficienst a kilégzett levegődből, aztán akkor hátha választ kapsz. Mérés nélkül csak általános elméletek ismétlését fogod kapni, teóriákat.
2015. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én pont azt várom.
2015. máj. 19. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Teóriák nem válaszok a kérdésedre, pusztán a különböző válaszolók nézet-hálói, vallásai.


Senki sem tudja helyetted, hogy a te tested mit használ fel, aki kijelenti hogy bizony glikogént->szénhidrátot éget, az szimplán hazudik.

Ha hozzáteszi, hogy elméletileg glikogént és szénhidrátot éget, de az anyagcsere eléggé összetett, valószínűleg mást is, akkor körültekintő, és nem sokra mész a válasszal.


Mérd, akkor tudni fogod.

2015. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Glikogent hasznal. Ez egyszeruen teny. Tudomany es kesz. A felettem iro valaszolonak fogalma sincs arrol mit beszel. Vagy támassza alá hogy miert hasznal zsirokat a sulyzos edzes energiaforraskent
2015. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a glikogént használja fel ami az izomban és a májban van akkor miért kell bcaa?
2015. máj. 19. 13:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert mikrosérülések keletkeznek az izomszöveten, de el leszel te BCAA nélkül is, ha én is tudok edzeni nélküle, akkor te is...
2015. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam venni, biztos el leszek nélküle, pustán érdekel hogy miért veszik az emberek, érdekel a biológiai háttere az egésznek.
2015. máj. 19. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert az is tápanyag, ahogy Breki írta kell az izomregenerációhoz, bár ezt a másik válaszolód valószínűleg nem fogja megérteni, te megértheted.


Biokémia - 1részt több energiatermelő anyagcsereút van. Zsírból és aminosavakból is nyerünk energiát. Hogy milyen arányú a makro felhasználás ->mérés


Glutamin -> ch visszatöltés helyett is szokták használni lowcarb étrend mellett. Nagyon alapvető aminosav.


Bcaa -> aminosavak pedig a regenerációhoz, + testépítésről van szó, edzés után az aminosavak az izomzat fejlesztéséhez, fehérjeszintézishez kellenek. Elvileg.

2015. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!