Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tápkieg kérdés. Vélemény?

Tápkieg kérdés. Vélemény?

Figyelt kérdés

2 éve volt egy csúnya térdszalag rándulásom, hála égnek a legkisebb rosszal kellett szembetalálnom magam, hogy a kenunak vége. Így lassan 2 éve keményen edzek, és már előtte is jól táplálkoztam a sport miatt. Évek óta megvan a napi 70- 80g fehérje szilárd kajából, illetve rengeteg zöldséget fogyasztok, kenyeret kerülöm, és így jók az eredményeim. Nem szeretnék nagy darab lenni, de úgy érzem ennyi még kell, hogy valamit rádobjak, ezért szeretnék fehérjét fogyasztani. Felkerestem háziorvosom, aki már a kenus éveimben is támogatott, és azt tanácsolta, hogy kezdő pár hónapban csak edzés után 25g gyors szívódású, illetve edzés másnapján reggel 25g, és a pihenő napokon pedig ne fogyasszak mesterséges fehérjét, így ez hosszú távon teljesen fenttartható. Én úgy tudom, hogy edzés után 0.5g/ttkg fehérjét kéne bevinni gyors felszívódással.

Vagy térjek át a rendszeres, mindennapi fehérjefogyasztásra?


Amit hosszútávon gondoltam, és megengedhetek magamnak, az egy BiotecUSA 1kg ISO WHEY ZERO gyors felszívódású fehérje. igyekeztem jó minőségűt keresni, és nekik van is üzletük a városunkban.



2015. ápr. 19. 06:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy mesterséges fehérje, a tejsavóproteint tejsavóból nyerik. Bizonyos szűrési eljárásokkal elválasztják a tejcukortól.
2015. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
jaja, kemény a foci, amúgy tényleg focizom is minden hétvégén. :)
2015. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!