Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítani szeretnék otthoni...

Szálkásítani szeretnék otthoni körülmények között. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 90 kg, 178 cm magas, 23% körüli testzsírral. Célom az lenne, hogy leadjak olyan 10 kg-ot minél kevesebb izomveszteség nélkül. Edzésnek a fegyencedzést választanám, mert a súlyzós edzés sokak szerint megterhelő a fejlődő szervezetre. Étrendem a következő lenne egész napra nézve: 500g csirkemell, 200g sovány tehéntúró, 400g fehér rizs, 300g kígyóuborka, 3db tojás rántotta formájában, 2 alma.

Ez a kalóriabázis szerint 1769 kcal. 187g fehérje, 180g szénhidrát és 32g zsír.

Az étrend így rendben lenne, vagy még változtatni kéne rajta valamit?

A másik, hogy futás vagy biciklizés mennyire eredményes ilyenkor, ugyanis olvastam olyat, hogy a futásnál, biciklizésnél sajnos megy le az emberről az izom?



2015. ápr. 11. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nyersen számolsz. Indulhatsz kb 200 ch-ról, ez kb 250g nyers rizs. Ezt főzöd meg. Lesz belőle vagy fél kg de attól a tápanyagtartalom nem változik, csak vizet vesz fel, a ch akkor is 200g lesz benne.
2015. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Így már értem! :)

Köszi :)

Vagyis akkor ezért van az, hogy a nyers rizs 1g-ban több a ch, mint a főtt rizs 1g-ban, mert ott már víz is van benne, ami növeli a tömeget, de a ch tartalmat nem?

2015. ápr. 11. 20:35
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
Igen, így van.
2015. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ment végig a zöld kéz :)
2015. ápr. 11. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!