Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Body. Builder saját vitaminjár...

Body. Builder saját vitaminjáról mit gondoltok? Szedi valaki?

Figyelt kérdés

Eddig Mega Daily Onet szedtem, de ez durván olcsóbb lenne. Szerintetek ? Megéri? Az összetétele szerényebb azért.


[link]


2015. ápr. 9. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Supradynnál és társainál mindenképpen jobb, viszont NAGYON BUTA DOLOG, hogy azt ajánlják, hogy napi többet vegyél be belőle! 1 kapszulában 150 mikrogramm jód van, ha napi 2-3-at beveszel, az egyenes út az autoimmun pajzsmirigygyulladáshoz.


2014-12-09-i írásuk "naponta 1-3 kapszula szedése abszolút ideális megoldás lehet"---> ideális, ha szeretnéd ezt a pajzsmirigygyulladást


Átlagembernek sem jó, sportolónak is sok jód a többi meg baromi kevés.

2015. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezért kérdezem:)

A mega daily one- ban is van 120 jód. Napi egyet szedwk, ebből se tervezek többet. Viszont a builderesben se kalcium, se magnézium nincsen. Ha megveszem plusszban ami ebből hiányzk, akkor meg kb ugyanott vagyok...

2015. ápr. 9. 15:31
 3/13 anonim ***** válasza:

2 kapszulában annyi, 1 kapszulában csak feleannyi, és ha csak 1 kapszulát szedsz az is elég jó


myprotein alpha menből is csak 1-et érdemes, mivel 20 mg kelp / 2 tabletta, 20 mg kelp pedig 160 mikrogramm jód, tehát a jódtartalom miatt abból is csak 1-et érdemes használni

2015. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem csak a jóddal van probléma, hanem a vassal is, ha többet szedsz be.

1 db kapszulában 27 mg vas van, 40 mg fölött már előfordulhat haláleset, és ebben az a "poén", hogy ezt a builder shop enciklopédiájában is leírják.

2015. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vas esetén nem mindegy hogy Fe2+, Fe3+ vagy semleges komplex.

Maltofer felnőtt napi kezdő adagja: 200 mg vas, ami polimaltóz-komplexként van és semleges

Ennél is jobban felszívódik a huminsav-fulvolsav-vas komplex, ami szintén semleges, és recept nélkül kapható.


A myprotein alpha men egyébként nem tartalmaz vasat.

2015. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én most tettem vele egy próbát, és jó! Ki kell egészíteni, én pl: c vitamin, d vitamin, ca-mg, omega3, antioxidáns komplex+cink
2015. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

C-vitaminnal mindegyiket ki kell egészíteni.

A többi pedig személytől függ.



A Mega Daily One Plus összetétele pedig nemrég változott:

már csak 120 mikrogramm jód (150 volt)/2 kapszula és csak 95 mikrogramm B12-vitamin (100 volt).

2015. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most még jobban belezavarodtam :)

És a b1, b2,b12 vitaminoknál nem gáz, hogy a napi ajánlott bevitel többezerszerese van a daily oneban? De sok vitaminból van még ezenkívül többszáz százalék benne. Egyáltalán kikre van ez számolva? A testépítéshez tényleg ennyi plussz vitamin kell?

Nem akarok értetlenkedni,de ezt sose tudtam.

2015. ápr. 9. 16:17
 9/13 anonim ***** válasza:

A zsírban oldódó vitaminok felhalmozódnak, míg a vízben oldódóak kiürülnek.

A B-vitaminok közül a B12-t raktározza a szervezet. A többi kiürül (B2 azaz riboflavin színezi "neonsárgára" a vizeletet).

A jódot pl. a pajzsmirigy raktározza.


Mikor egy multivitamin-multiminerál készítményt összeállítanak, az gondos munkát igényel. A célcsoport sem mindegy.

Bizonyos vitaminokból/ásványi anyagokból sokkal többre van szükség adott esetben: E-vitamin pl. antioxidáns, testépítő számára több kell belőle.

B-vitaminokra ez különösen igaz.

3800 % B12-vitamin (cianokobalamin/hexacianokobalamin, metkobalamin)ne tévesszen meg, rendkívül kis hányada szívódik fel.

2015. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A zsírban oldódó vitaminok felhalmozódnak"


Tévedés, mintha nem lenne zsíranyagcsere.


Az igaz, hogy lassabban ürül ki a fölösleg és könnyebb "túladagolni", de az nem a multivitaminokban lévő mennyiségekre igaz.

2015. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!