Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Káros az ha én most 14,5...

Káros az ha én most 14,5 évesen elkezdek kondi terembe járni? Lesz valami rossz következménye?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz, ha rendes bemelegítve és szabályosan végzed a gyakorlatokat.
2015. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mert anyámék azt mondják hogy növekedési problémákat okoz!


de akkor semmi baj nem lesz ha bemelegitve és szabályosan csinálom ?

2015. ápr. 6. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz, ha olyan súllyaldolgozol, amivel megy legalább 10 ismétlés. Tehát nem túl nagy súlyok kellenek. Amiből csak 5-6 menne az még neked nagy súly. Ez értelemszerűen gyakorlattól függ, mert más súllyal tudsz 10-et húzni bicepszből és más súly kell pl guggoláshoz.
2015. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mondjuk ha 50kg val megy jól akk annyival is mehet kb 1,5 hónap után ?
2015. ápr. 6. 17:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert ilyen fokozatosan csinálnám hogy pl 2naponta menne pár kgval feljebb
2015. ápr. 6. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem sokáig tudsz emelni ebben az ütemben. Eleinte halad az ember, de hamar megáll sajnos és nehéz fejlődni. Ha később 60-al megy 10 ismétlés, akkor annyival csináld. Akkor az már nem lesz nagy súly neked, addigra az ízületek is erősödnek.
2015. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan és nem lesz baj.
2015. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi :)
2015. ápr. 12. 15:37
 9/10 anonim válasza:

14 vagyok(lany), vilageletemben sportoltam

nem tudnek egy napot mozgas nelkul eltolteni

nem lettem se agyilag, se testileg karos

en mindenkeppen csak ajanlani tudom a sportot barmilyen formaban

2015. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
15-16éves korodig csak a saját súlyoddal edzzél.(Az ember 24 éves korában a legfejlettebb(pl ilyenkor vagy a legmagasabb)) Én is így csináltam. 15évesen elkezdtem azelőtt másfél évig csak saját súllyal csináltam. Most elkezdtem kondiba járni heti 3x( Csináld csak ésszel :D nem azt mondom hogy ne csináld mert azt mondom hogy csináld csak mint ahogy előttem is mondták hogy ésszel csináld. És aki írta hogy minden nap fut... Az nem a legjobb ötlet. Nem tudom hogy fogyás szándékából vagy edzés szempontjából de ne edz minden nap... Mikor regenelálódik így a tested ha mindennap csinálod? Idösebb korodban izületi problémáid lesznek. Szóval heti 3-4vagy nagyon max 5x de ne minden nap... Én heti 3x járok le kondiba de akkor másfél óraig és ott meg is dolgoztatom a testemet rendesen és tényleg érzem hogy így jobb minrha minden nap csinálnám. (Lehet hogy a barátaid azt mondják hogy csináld minden nap és az izomlázra rákell dolgozni. De nem akkor mikor (pl a futással) az állóképességedet akarod fejleszteni
2016. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!