Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 15 évesen, vékonyan nem lesz...

15 évesen, vékonyan nem lesz fura kondiba járni?

Figyelt kérdés

Kicsit idióta kérdés, de azon gondolkozom, hogy mennyire lenne kellemetlen az abszolút zéróról indulva belépni viszonylag fiatalon a konditerembe :D Elkötelezett célom a jobb test elérése, csak hát kicsit kínosnak képzelem el az első alkalmat. Jobb híján persze egy barátommal megyek, szóval ketten "égnénk", tehát annyira nem félek, csak kíváncsi vagyok. Illetve miket kellene először csinálni / hányszor járni egy héten? Köszi a válaszokat előre is! :)


15/f



2015. ápr. 3. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura. Majdnem minden kezdő így indul. No para.
2015. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ^^
2015. ápr. 3. 20:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmi edzésterv kellene, így írtam össze:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

4 napos: mell-bicepsz, láb, pihi, váll-tricepsz, hát. hétvége pihi.


De találsz még terveket a bodybuilder oldalon, fent az edzéstervek fülnél.

2015. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Te jó ég, istenítelek! KÖSZÖNÖM! :DDD
2015. ápr. 3. 20:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.
2015. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szevasz én tegnap voltam a cutler goldban 14 évesen és őszintén szólva nagyon kemény volt egy csomóan segítenek hogyha kérdezel én meg az 55 kilómmal (szálkáson 168cm) ott lihegtem a teremben a súlyokkal. Nálam kb. 3x akkora emberek voltak :DD de nagyon kemény volt meg láttam is nagyon ismert embereket full közelről mint pl.: Kathi Béci, Vörös Zoli Nagyon durva volt. Amúgy alig mertem belépni azon az ajtón :D
2015. ápr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De mitől féltek? Emberek azok is, nem vámpírok és vérfarkasok. Nem esznek gyerekeket.
2015. ápr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudom de azért nem tudod milyen az, hogy 3x kisseb vagy mindenkinél azért az nehéz hogy ne roggyál össze alattuk :DDD
2015. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is voltam kisebb és mások is úgy kezdik, de nem féltem sosem az emberektől. Pont a nagyobbak segítettek.
2015. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én is 15 évesen kezdtem, nem vagyok egy nagy társalgós ember, ezért nem nagyon beszélgettem másokkal de nem volt gáz :D néha 1-2 haverommal mentünk, úgy jobb volt azért persze :D
2015. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!