Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv+étrend így ok?

Edzésterv+étrend így ok?

Figyelt kérdés

Szóval kb 1 hónapja edzek rendszeresen(elötte 1 hónap több nap pihenövel mert túl sok volt az izomláz :D)

Teljes testre van edzéstervem, ezt csinálnám úgy pár hónapig, aztan osztottra váltanék.

Jelenleg otthon edzek, vannak egykezes súlyzóim(2x9 kg-ig, hamarosan beszerzek egy húzodzkodót meg pár nehezebb súlyt):

heti 2-3 súlyzós edzés, heti 3-4 HIIT edzés(20-30 perc), általában egy pihenö napot tervezek be.

Érzem, hogy javulok, régen egy fekvötámaszt sem tudtam, most már mindig többet :)

Az étkezésem rendben, kb. 130-140 g szénhidrát, 120-140 g fehérje és 50-60 g zsír.

Szénhidrátforrások: zöldség(brokkoli, saláták, répa, édesburgonya,paradicsom, paprika, uborka, cukkini, spenót, szóval ahogy épp jön :), gyümölcs(banán, eper, alma), natúrrizs, zabpehely, teljes kiörlésü tönkölybúza

fehérje: csirke, pulyka, sovány marhahús, halak)lazac, tonhal föként), tojás, sovány túró, whey protein

zsír: szölömagolaj, lenmag, szezámolaj, olívaolaj, dió, mandula stb.


Adatok: 168 cm, 55kg 25 éves lány lennék :)


Tehát mit gondoltok erröl? EZ igy müködhet?

Soha nem sikerült még így elhatároznom magam, mindig feladtam, de most úgy érzem sikerülhet. A kaját is tartom, nem is akarok már máshogy enni :)

De mivel eddig 24 éven keresztül többé-kevésbé"löttyedt" voltam(a tipikus "skinny fat") ezért nagyon örülnék ha feszesebb lehetnék, talán már a nyáron egy kicsit.

Ez lehetséges? :)


Köszönöm a válaszokat így elöre is :)


2015. márc. 30. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Tetszik a hozzáállásod :)


A kaja jónak tűnik, nem tudom mi a célod. Gondolom további zsírosodás nélkül szeretnél izomtömeget növelni.

Neked kell megtalálni mekkora az ideális kalóriamennyiség.


Valamint én nem csinálnék ennyi interval kardiót. Egy "aerob"(alacsony intenzitású kardió), és egy interval elég szerintem.

2015. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A célom elsösorban izomnövelés lenne aztán persze szálkásítás.

Szóval egy szép feszes test(a fitnesz modell test még messze, de eljön az én idöm :)

Az a baj hogy az ilyen aerob mozgás engem halálra untat. Ezért is választottam a HIIT-et. Rengeteg különbözö edzésösszeállításom van, így sosem unalmas és tényleg rendesen megizzadok, nagyon élvezem. Saját testsúlyos gyakorlatoktól(fekvötámasz, burpee stb) súlyzós vagy kettlebell-es gyakorlatokig mindig másból áll össze. Szóval nem félnék itt annyira az izomvesztéstöl.

Csak most jöttem rá hogy mennyire utálom azt hogy lötyögök mindenhol...és most nagyon dolgozok az ügyön, hogy sikerüljön amit mindig is el akartam érni! :)

2015. márc. 30. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha regenerálódsz rendesen, akkor oké.
2015. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!