Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3 edzés helyett lehet...

Heti 3 edzés helyett lehet heti 5 edzést végezni?

Figyelt kérdés
Üdv! Úgy tudom, hogy azért szoktak heti 3 alkalommal edzeni, hogy meglegyen a napi 1 edzés, egy nap pihenés, hogy legyen izomregeneráció. De ha minden nap más területre edzem, nem lehet heti 7 alkalommal edzeni?! Pl: hétfő bicepsz tricepsz, mell, kedden has, szerda hát... aztán megint bicepsz tricepsz, stb... Csak szeretnék nagyon gyorsan fejlődni. Nem értem minek kellene pihenni, ha két izomcsoport között van 2 nap pihenő idő.

2015. márc. 28. 18:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mint mondtam kis izmokat pl. has, alkar, vádli szívbaj nélkül lehet heti 2x edzeni de egy lábat már nem tudom hogy edzenél le.:)

Heti 4-5x ésszerű felosztással keményen mehet, ha figyelsz a regenerálódásra nem fogod túledzeni magad. Az hogy még mindig fáj vagy nem az nem az aminósav beépülésétől függ elsősorban, hanem hogy a vér elszállította a keletkezett tejsavat ami az izomlázat okozza.

2015. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Oké, de ha ultrabrutális vagyok, a testem megszokja! :D És akkor három hét után már nem lesz izomlázam. Akkor heti 4-5 edzést fogok végezni okosan felbontva.
2015. márc. 28. 19:30
 13/17 anonim ***** válasza:

A heti 7 edzéstől túledzenéd magad és az nem jó hidd el.:)

Úgy jó lesz, találsz osztott edzésterveket bárhol vagy tervezd meg a sajátodat.

2015. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom pár hónapig tartható egy nagyobb izom heti 2x edzése is de nem egész évben!"


Igazából nem csak, hogy tartható, érdemes is mindent heti kétszer edzeni. A tested az összes izmot felépíti 2, maximum 3 nap alatt, a fennmaradó 3-4 napban meg gyakorlatilag nem csinálsz semmit, hiába nem regenerálódtál még rendesen.

A titok az, hogy talán nem kéne egy lábedzés alkalmával 20 szériával lebombázni az izomzatot, hogy utána járni alig tudj... (ha már valaki itt lehetetlennek nyilvánította a heti két lábazást). Vissza kell venni a volumenből, ennyi. Így még az izomlázad is jóval kisebb lesz.


Kérdező, amúgy te tényleg azzal példálózol, hogy a "bajnokok" mit csinálnak? Igen, Phil Heath külön lemegy a terembe combhajlítót edzeni, és? Te nem Phil Heath vagy ba.szki, te nem a Mr. Olimpiára készülsz...

1) Ők a genetikai elit.

2) Elég brutális szereket használnak nagy mennyiségben (különféle szteroidok, növekedési hormon, inzulin, még syntholt is lőnek valamennyit).

Egyértelmű, hogy a te edzésed nagyon más lesz, mint az övék.

2015. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Heti 4-től semmi bajod nem lesz hétvégi pihenővel, később mehet az 5 is. Figyelj oda a változatos edzésmunkára és az étkezésre!
2015. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha neked a rövidebb, gyors edzések jönnek be és könnyen kipihened magad, ezt alkalmazd. De semmiképpen se ezzel kezdj: minimum egy év komoly edzés után lehet ilyesmire váltani.
2015. márc. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
de három hét alatt már ott tartok, hogy kétszer annyit nyomok fekve, és a haladó edzéstervet csinálom, mert a sulinkban vannak edzéstervek a kezdőtől a haladóig. És a haladóban olyan gyakorlok vannak, amiket 1-2 év konditermes edzés után szoktak tudni csak végigcsinálni az emberek. De genetikailag elég jó adottságaim vannak, és fogalmam sincs miért, de nagyon gyorsaan képes vagyok nagyobb súlyokkal edzeni, és gyorsabban/többet nyomni. Na mindegy, akkor igyekszek heti 4 alkalommal edzeni, aztán haladni. Eleve azért tettem fel a kérdést, mert matamatikailag, ha egyik nap edzek, és azt köveően két nap mást edzek teljesen, akkor a harmadik nap az első edzés által terhelt izom meggyógyul maximálisan (ezt gondoltam). És akkor gondoltam miért ne lehetne minden nap edzeni, és akkor kétszer olan gyorsan haladnék, mint aki csak heti 3 alkalommal edz.
2015. márc. 29. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!