Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3 edzés helyett lehet...

Heti 3 edzés helyett lehet heti 5 edzést végezni?

Figyelt kérdés
Üdv! Úgy tudom, hogy azért szoktak heti 3 alkalommal edzeni, hogy meglegyen a napi 1 edzés, egy nap pihenés, hogy legyen izomregeneráció. De ha minden nap más területre edzem, nem lehet heti 7 alkalommal edzeni?! Pl: hétfő bicepsz tricepsz, mell, kedden has, szerda hát... aztán megint bicepsz tricepsz, stb... Csak szeretnék nagyon gyorsan fejlődni. Nem értem minek kellene pihenni, ha két izomcsoport között van 2 nap pihenő idő.

2015. márc. 28. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Van aki szerint lehet, szerintem felesleges. Ráadásul amit te leírtál az egy állatság, ha többet akarnál edzeni ennél is jobban szét kéne szedni, de pl. külön hasnak pont semmi értelme. Érdekes, hogy lábat nem említettél. :)
2015. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
most csak a hasamra csaptam ,és írtam valamit. De két edzéstípus között eltelik simán két nap, ami alatt az aminosavak beépülnek az adott izomcsoportba, akkor minek kellene egyetlen napot is kihagyni? Minden nap mást terhelsz, akkor a regeneráció megtörténik nem?
2015. márc. 28. 19:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Amit leírtál baromi nagy állatság már bocsi :D

Heti 7 alkalommal nem lehet edzeni, mert hiába edzel csütörtökön bicepszet attól még szombaton a hátnál másodlagos terhelést kap a bicepsz is így hátráltatja a regenerálódásban és ez minden izomnál így van pl. mell-tricepsz is.

5 edzés még mehet naturálban, de nem így szétszedve hanem normálisan pl.hétfő mell ( mert ugye nemzetközi mellnap ), kedd LÁB, szerda váll, csütörtök kar, péntek hát itt nem fogják egymást nagyon hátráltatni és legalább pénteken a hátnál nem a bicepszed fog dolgozni - persze ha jól leedzed csütörtökön. Nem 2 nap, hanem 4-5 nap pihenőidő kell még a kis izmoknak is de hasat,alkart,vádlit lehet heti 2x is edzeni. Én úgy gondolom pár hónapig tartható egy nagyobb izom heti 2x edzése is de nem egész évben! Néha szoktam, hogy ha nagyon lemarad a mell vagy hát vagy feszítő/hajlító akkor külön napot tartok rá a legtávolabb az eredeti edzésétől. Az előbbi példánál maradva akkor pénteken a hát mellé tennék be feszítőt vagy hajlítót.

2015. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a tanácsot! Akkor maradjak heti 3 edzésnél? :)

De a világbajnok harcosok, vagy bármilyen világbajnokok sokkal többet edzenek, és ők mégis sikeresen bírják. És nem akarok leragadni itt... Szeretnék mindenkit lekörözni! :D

Fehérjém van, étrendet igyekszem "szerezni". Ne menjünk bele, de valahogy szeretnék a lehető legtöbbet edzeni fizikailag, amivel lekörözhetem a többieket. Tehát akkor inkább heti 3 edzés legyen mint heti 5?

2015. márc. 28. 19:11
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem érted a lényegét!


Kezdőknél van a heti 3 teljes testes, átmozgató jellegű edzés, ahol valóban van 2 edzés között min. 1 nap pihenő.


De a cél az, hogy eljuss egy olyan edzettségi szintre, ahol egy edzés alatt úgy megedzed az adott izomcsoportot, hogy kelljen neki 5-7 nap regeneráció.


Nem attól fejlődsz jobban, hogy többször edzel, hanem attól, hogy nagyobb intenzitású edzést végzel, ami hosszabb regenerációt igényel.


Azt remélem tudod, hogy a regeneráció alatt fejlődik az izom...

2015. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A világbajnokok, hát persze... ott nem csak fehérje megy. :)
2015. márc. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jaa értem... De ne mondd már nekem, hogy a világ legnagyobb testépítői heti egyszer edzenek, ahol a regenerációs idő 5-6 nap! :D Igen tudom, hogy regeneráció közben nő az izom. Akkor maradok heti 3 edzésnél.
2015. márc. 28. 19:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha most kezdted maradj heti 3 teljes testesnél, de 5 nap az nyugodtan mehet ésszerű felosztásban!

Igen, a nagyok sokat edzenek. Jay Cutler is volt hogy egy nap kétszer edzett hátat ( d.e és d.u ) de vedd figyelembe hogy a profik nem naturálok így akár egy héten 7 nap napi 2x is edzhetnek mert tudnak regenerálódni mivel legnagyobb problémájuk a kutyasétáltatás egész nap.:)

Mindent leszűrve heti 5 nap mehet, akár abban a felállásban amit írtam és ne többet akarj edzeni hanem az edzésen hozd ki a maximumot és figyelj a regenerálódásra ami naponta 8-9 óra alvás legalább.

Az előttem szóló nagyon igazat mondott, hogy a regeneráció alatt nő az izom nem amikor edzed!:)

2015. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
de pl tegnap is edzettem hasra, és elég komolyan izomlázam van. De két nap, és simán tudnék edzeni rá megint... addigra tuti beépül az aminosav. Vagy tévedek? és valóban 3-4 nap?
2015. márc. 28. 19:18
 10/17 A kérdező kommentje:
de most akkor fogalmam sincs, hogy ésszerű felosztásban edzek heti 5 alkalommal, és minden edzésen brutálisan keményen, vagy heti 3-szor edzek brutálisan keményen? :D Egyik női karatevillágbajnok ismerősöm is napi kétszer edz, és minden nap. És szeretnék ilyen szintre jutni én is. De képes is lennék rá... lehet a szervezetem átállna rá egy hónapon belül, és tudná, hogy regenerálódni kell! :D
2015. márc. 28. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!