Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vállizom csuklya helyett,...

Vállizom csuklya helyett, hogyan? 23/L

Figyelt kérdés

az utóbbi hónapokban folytatott súlyzós edzéstől megizmosodtam csuklyára, viszont vállra nem igazán, ebből kifolyólag most elég csapottnak tűnik a vállam (pedig egyébként elég széles vállam van).

szeretnék valahogy változtatni ezen, hogy szép látványos kerek vállaim legyenek. hogy edzzek rá? (edzőteremre nincs lehetőségem így olyan módszer kellene ami itthon is végezhető kisebb súlyzókkal).



2015. jan. 24. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapesetben azt mondtam volna, hogy használj kisebb súlyokat, de ezek szerint azt használsz. Bár kérdés, hogy tényleg kis súlyok-e. Oldalemeléshez pl. biztos, hogy pinasúly kell. És ami szintén fontos, hogy szabályosan végezd. Ne magad elől indítsd a súlyt, érdemes is ülve csinálni. És nem kell nagyon felemelni se, ha érzed, hogy már a csuklyád megfeszül, akkor túl magasra húztad. Amúgy azt szokták mondani, hogy arra kell gondolni, mintha ki akarnál önteni egy flakonból egy vizet. Nekem ez bevált.


Vállból nyomásnál egyszerűen próbáld nem felhúzni, illetve feszíteni a csuklyád. Egyszerűen erezned kell. Nem tudom, mekkora súlyzóid vannak, de érdemes lehet ezt is begyakorolni kisebb súllyal. Csinálj meg kis súllyal 50-100 ismétlést. Ha úgyse érzed a vállad, lehet, hogy nincs is. Ami elég baj.

2015. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nehezemre esik úgy vállazni, hogy a csuklya ne kapcsolódjon be. Koncentráltan, ha kell kisebb súllyal végezd a gyakorlatokat. Elölre emelés, vállból nyomás, arnold nyomás, oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés.
2015. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, a pinasúly miatt bocsi, nem néztem, hogy lány vagy. :D :D
2015. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rá se ránts, nem szeretem ha másképp kezelnek attól hogy lány vagyok. használom tovább a pinasúlyt, köszönöm a tippeket :D
2015. jan. 24. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!