Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítésnek van valamilyen...

A testépítésnek van valamilyen élvezeti célja?

Figyelt kérdés

Igazából azon gondolkodtam, hogy a testépítés nagoyn más, mint az összes többi sport, a legtöbb egyéb sportban vagy van egy játék, vagy versengés, esetleg valamilyen trükk bemutatása, mint az underground sportoknál...de a testépítés meg nem az élvezetért, játékért, versenyért való mozgás, hanem egy szebb külsőért történik...


Magát azt a folyamatot, amikor folyton az edzőteremben töltik az időt, azt hogy élik meg? Mármint van valami hasonló élvezeti értéke, mint egy csapatsportnak, vagy versenysportnak?


Másrészről meg érdekelne, mi az oka a gyakori személyiségtorzulásnak? Arra gondolok, hogy sokszor látni hogy akik hirtelen kigyúrják magukat, azok alapvetően primitívebbek, beképzeltebbek lesznek...Ennek mi lehet az oka?


2015. márc. 24. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó érzés jobbnak lenni saját magadnál.

Aki hamar gyúrta ki magát az erősen kox, ami előrébb hozza az ember valódi személységét, szóval aki beképzelt lett, az az is volt, csak addig tudta leplezni.

2015. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nekem az egész az élvezeti sport én egyáltalán nem azért csinálom, hogy most addigra kigyúrom magam (aszt közbe pár hét múlva feladom) hanem eszt én szeretem ahogy például szenvedek hogy emelem a súlyt vagy egy kemény kiadós edzés után megiszom a turmixot és jön utána a (minőségi) kaja amit imádok. És egyébként ez egy életsport de tényleg mivel nem 1-2 órát foglalkozok ezzel az egész sporttal hanem teljesen 0-24 ben még az alvás is mivel akkor regenerálódsz. Szóval egyébként így nem is unalmas az életem hanem be van osztva minden óra/perc. És ezt szeretem. Szóval: az egész szenvedés egy élvezetté alakul ami tényleg jó érzés és utána meg van az eredmény. :)
2015. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom te még sose edzettél. Amikor saját magadat győzöd le, egyre nagyobb súlyokat tudsz megmozgatni egyre többször. Mikor már nem bírsz többet kinyomni, égnek az izmaid, viszább veszel a súlyból és azért is nyomsz még bele ötöt. Addig csinálod, amíg bírod és még plussz kettőt. Ezek mellékhatásaként még jól is fogsz kinézni. Ha neked ez nem élvezhető, akkor sajnálom.


A személyiségváltozás meg főként szteroid egy tünete, az meg, hogy leginkább "ostobák" kondiznak, egy egyszerű sztereotípia kis igazsággal. De boxolok, focisták és kosárlabdázok között is találni IQ szegény embert.

2015. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én èlvezem feszegetni a hatàrokat. Minèl nagyobb súlyokat megmozgatni, persze nem csak az erőre törekszem. És a kapott forma is élvezetes, egy èletmód profitja, nem elèg csak edzeni.
2015. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
számomra is élvezet, feszültséglevezetés, sikerélmény (persze nem mindig vagyok jó formában, de akkor is örömet okoz, hgoy legalább elmentem és nem voltam p**ci). egészségesebbnek érzem magam tőle
2015. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ilyen flamebaitnek érzem.


Egyrészt: a testépítés (hobbi) önfejlesztés, és testtudat kialakítás. Mind mentálisan, mind fizikálisan fejleszt. A verseny része más tészta, az a emberek 95%át nem érdekli.


Másrészt: arrogáns primitív bunkók mindenhol vannak. Van bunkó ügyvéd, van bunkó nővér, van bunkó orvos, bunkó anya, bunkó pap. Egy réteg által megítélni egy csoportot épp annyira hülyeség, mint egy személy alapján egy népcsoportot.


Egyéb iránt pedig pont fordítva van mint te azt próbálod ráhúzni az egészre. Nem a gyúrástól lesz valaki primitív, hanem mivel primitív, egyedüli erőt a fizikai erőben látja. Azt könnyen tudja növelni, azt könnyen lehet fitogtatni, stb stb. Mind1 ez egy elég egyértelmű spirál.


Az meg hogy mennyi az élvezeti értéke?

Pont annyi mint amikor végigsprintelsz fociban a pályán egy labdáért, hogy megpróbáld kapura rúgni. Semmivel nem több, és semmivel nem kevesebb. Minden (fizikai) sportban megerőlteted magad, teljesítményre sarkallod magad, hogy elérj egy célt. Ez sem különbözik a többitől.


Én is intézek kérdést feléd:

hány napja fenyített meg valami kigyúrt csávó, hogy ilyen komplexusaid vannak?

2015. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt sem csak a kinézet miatt edzenek sokan. Nem csak a kinézet, a külső a fontos. Az értelmes többség inkább az egészsége miatt csinálja. Meg tudod van egy baromi különleges érzése a dolognak, amikor megfeszül a tested és a vas felmelegszik a kezedben és elönt az adrenalin. Ezt semmi sem pótolja. Vagy amikor feszegeted a határokat és megdöntöd azt a határt, amiről korábban azt sem hitted volna, hogy sikerülhet. Ez felemelő érzés. Személy szerint én sosem tudtam érvényesülni a csapatsportokban, nem éreztem magam otthon. Nem voltam rossz, még focizni, kosárlabdázni is hívtak az iskolai csapatba a középiskolában. Egyszer azt hiszem az edző hívott, de nem igazán érdekelt, mert azt szeretem amikor az egyéni teljesítmény számít. Nem szerettem gyerekként sem, amikor nem külön engem dicsértek, hanem csak a csapatot emlegették.
2015. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!