Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi az egészséges fogyás...

Mennyi az egészséges fogyás "üteme"?

Figyelt kérdés
178 cm vok, korábban 95 kiló körül voltam, ami elment, mert igen széles a vállam, inkább mackó voltam, mint súlyos. Most viszont kb 2 éve nem tudtam betegség miatt se edzeni, se súlyt emelni, se mozogni, így mot kb 110 KG vok. 2 hónapja elkezdtem belőni mindent(cigit leraktam 13 év után): egészséges étkezés: napi 4-5 alkalommal, vagy sürübben, keveset, és egészségeset, rengeteg zöldség/gyümölcs és mégtöbb vizet iszok (napi 2 Liter megvan, eddig napi 1-2 deci is nehezen ment). Emellett elkezdtem esténkénnt futni 4 hete, és a héten a súlyemelést is elkezdtem. Mennyi az a súly/ KG, amennyit 1 hónap alatt egészséges leadni? Mert olvasom, hogy egyesek szerint a havi 1 kiló is sok, mások szerint, ha leadok havi 3-4 kilót, az még belefér. Másik kérdés, hogy ekkora súllya nem-e veszéllyes/megterhelő az izületeknek a futás/kocogás? Jelenleg a futás kb 1 órás, 10 perc kocogás, 5 perc eröltetett séte aztán megint 10 perc futás, és így megy le a kb 1 óra.

2015. márc. 24. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Heti fél-1kg. 110 kilósan eleinte inkább gyors gyaloglás legyen.
2015. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor elvileg tarom, magam, 2 hét, 1,3 kiló. Most úgy fuok, hogy minimum 45-55 perc, és 2-3 perc kocogás utánna 5-6 perc gyors gyaloglás, és így váltogatom.
2015. márc. 25. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez így okés.
2015. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csiß ***** válasza:
Szerinte próbálj meg annyit változtatni a futáson,hogy 1 perc kocogás és 1-1,5 gyaloglás.Így a pulzusod kb abban a tartományban maradhat amin "ég" a zsír.Bár a legjobb lenne,ha szereznél egy pulzusmérő karórát és tudnád kontrollálni a pulzusod aerob zónában.
2015. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!