Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ektomorf, vagyis elég...

Ha ektomorf, vagyis elég nehezen hízó testalkatban vagyok, akkor lehet enni fehérkenyeret vagy egyéb lisztből készült dolgot? Természetesen tömegnövelésben vagyok.

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ektomorf vagyok :)Még tömegeléskor sem eszek kenyeret,sem pékárukat.Inkább próbáld meg bevinni a szénhidrátot zabból,vagy teljes kiőrlésű dolgokból :)
2015. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fog tőle leszakadni a fejed..
2015. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Leszakadni valószínű nem. De ektomorfként lehetenni?
2015. febr. 9. 23:20
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az ektomorf nem egyenlő nehezen hízóval.

Az ekto, endo, mezo inkább testalkatot jelöl és bár ehhez sokan anyagcsere sebességet is társítanak (vagy, ahogy Te fogalmaztál, "nehezen hízó" könnyen hízó). Ha van is összefüggés, korántsem ilyen egyértelmű

2015. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

Nincs feltétlen összefüggés az endomorfság és az anyagcsere sebessége között és nincs feltétlen összefüggés az anyagcsere sebessége és az elfogyasztott szénhidrátok minőségének a hasznosítás módjára gyakorolt hatása között (arról beszélek, mennyivel hajlamosabbak az endomorfok a vérben lévő glükózt zsírba tolni, ahelyett, hogy az izmaik glikogén raktárait töltenék fel).

Ha nehezen hízó vagy, akkor ha valakinek, akkor neked lehet enni finomított lisztből készült dolgokat, mert te talán nehezebben lősz vele mellé, de Te is pont annyira cseszteted vele a hasnyálmirigyed mint bárki más és pont annyira ártanak neked is a benne lévő adalékanyagok, mint bárki másnak.


A dolog nem fehér vagy fekete.

2015. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. febr. 10. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!