Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem a kondizast?...

Hogyan kezdjem a kondizast? Valaki hozzaerto segitseen

Figyelt kérdés

20 eves lany vagyok. 177 cm 80 kg. 20kg-t leadtam itthoni edzegetessel,kardiozassal,dietaval..de szeretnek most elkezdeni kondizni. Fogyni meg 12-13 kg-t,de nem is annyira a merlegre koncentralnek hanem a tukorre es centikre..szeretnek feszes,formas lenni,izmos kerek feneket,es hat osszessegeben egy szep tonusos feszes testet. "Nem felek a nagy sulyoktol (:D) ,csak eletemben nem hasznaltam meg mast a futopadon kivul a terembe es nem akarok ott allni mint egy total idiota,se leserulni,hanem helyesen csinalni a gyakorlatokat,ugy hogy fejlodjek. Heti 4 edzesre van lehetosegem,hogy osszam ezt be? Eleinte ugy gondoltam hogy teljes testet megmozgato edzeseket csinalnek,kb egy honapig,kicsit szokom az egeszet..aztan lebontanam. Heti 2x felsotest es ketszer lab nap(persze hasazas lab napon is er?!:D).(es 1x elmennek futni,vagy valami kardio jellegu,csak ezt mar nem a teremben)

Mit gondoltok? Hogyan kezdjek neki,nagyjabol jo iranyt gondoltam ki?

A sok es gyors fogyastol,meg hogy azalatt hanyagoltam a nagy sulyokat eleg plottyedt lettem..a belso combomon log a bor,a hasamon kicsit (bar ez nem veszes),es a felkaromon "deneverszarny",szoval egyelore nem tul esztetikus a testem,ezek a legkenyesebb pontjaim. Valamit szeretneek kerekebb nagyobb popsit,guggolnek is ezer orommel,de korulbeluli sejtesem sincs hogy hany kg sullyal es hogy kezdjem.

Szemelyi edzore sajnos nincs penzem..

Nagyoon megkoszonom ha valaki segit nekem:)



2015. jan. 24. 05:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Jajj es meg egy kerdes:D edzes utan ugyebar rogton feherje turmix..de a gyors ch-t mivel vigyem be? Egy fel banan a turmix melle megfelelne? Mivel este edzek..4korul par szem mandulat szoktam 4. Etkezesnek,5 ora korul mennek edzeni (nagyjabol egy orat),szoval 6kor ledontenek egy turmixot es melle egy fel banant,majd 7kor vacsora? ( tobbnyire "edesseg",turo vagy cottage cheese citromlevel,fahejjal,edesitovel,ez a vacsim.) igy megfelelo lenne? Nem akarok zsirosodni,de tudom hogy kell a ch edzes utan
2015. jan. 24. 06:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a fogyáshoz, ügyes vagy!

izmosodni és fogyni sajnos nem lehet egyszerre, de az alap elképzelés az jó, teljes testes edzésre és szálkásító diétára van szükséged. Nézz utána az interneten, olvasd el a sárga kapszulát, abban minden benne van. edzéstervet találsz a builderen, a lényeg hogy továbbra is kalóriamínuszos étrend legyen, magas fehérje és alacsony ch, ill. zsír bevitelével. A fogyásban is segíteni fog ha kondizol, mert minél több izom van rajtad, annál könnyebben tudsz zsírt leadni. Megfelelő étrend és súlyzós edzés mellett elérheted, hogy izomból ne fogyj, hanem zsírt adj le. Emellett az izomtónus is javulni fog, ezért formásodhatsz is, de izmot növelni szálkásítás alatt, nem fogsz tudni. Ha lefogytál, akkor majd elkezdhetsz ezzel is foglalkozni.

Elsősorban étrend kell, de edzés után mehet a fehérje turmix, de ne banán legyen a gyors ch, hanem szőlőcukor!

2015. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A súlyt neked kell kitapasztalni, akkora legyen, amivel 8-12 ismétlésnél nem megy több.
2015. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy a fogyásban is segít a súlyzós edzés, hogy ez sokkal jobban, sokkal tovább égeti a zsírt ,mint a kardió, gyorsabban fogysz tőle! a nagyobb izomtömeg pedig több kalóriát éget, ezért minél izmosabb vagy, annál könnyebben fogysz.
2015. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:) privatban az etrendrol beszelhetnenk kicsit?irok neked😊
2015. jan. 24. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!