Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta idején az rossz, ha az...

Diéta idején az rossz, ha az inzulin magasan van néha ugye, akkor édesítőt is csak mértékkel szabad használni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy próbáljuk lent tartani az inzulinszintet, 3-4 órás kisebb étkezések segítségével. Ez meg is van, de valamelyik nap itt olvastam, hogy az édesítő felnyomja az inzulint, ami nem jó, mivel az a szerepe, hogy raktároz(Vagy hasonló, most ne térjünk ki, de én így emlékszem biológia óráról, és elvileg zsírként raktározza a cukrot a vérből kivonva, ha jól emlékszem.), ezért alacsonyan kell tartani, ameddig lehet.

Ezt milyen módon lehet még elérni? Meg akkor ne is nagyon használjak édesítőt? Mivel diétázom.


2015. jan. 22. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem az a lenyeg hogy beepul e vagy nem.

Minden egyes nap epitesz be zsirt es fogysz zsirbol es epitesz be ch-t glikogenba es uritesz glikogent.

Viszont a nettó valtozas donti el hogy most fogysz e vagy hizol. Hogy kaloriadeficitben vagy e vagy nem.

Kicsit informalodj meg mert nem tudsz tul sokat

2015. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%
a szénhidrát passzív felszívódású, emiatt, ha cukrot eszel, az gyorsan fel is fog szívódni, mivel hírtelen megemelkedik a vérben, ezért az inzulinod is az egekbe röppen... és már le is állt a zsírégetés, amíg a ch ki nem ürül... osztjátok itt az észt okosnak hiszitek magatokat a fél információitokkal, én meg születésem óta cukorbeteg vagyok, had tudjak már többet az inzulinról...
2015. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
mellesleg meg nem az volt a kérdés, hogy fogy e akkor is, ha egy étkezés után megugrik az inzulinszintje... persze hogy fogy, ha nap mint nap kalória deficitben van.. a kérdés az volt hogy befojásolja e az inzulin a zsírégetést... és erre bizony igen a válasz.
2015. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
De ha megtartja az erejet, es a kaloriadeficit ugyanakkora aklor ugyanannyi zsirt fog égetni.
2015. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
az a baj, hogy nem érted mirõl van szó, de ha ennyire csökött az agyad, nem is fogod...
2015. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Te nem erted. Csak egy kis reszet kiragadod a dolognak es nem nezed a nagy egeszet
2015. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Jólvan srácok, kösz a válaszokat, és nyugi, béke van.
2015. jan. 23. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!