Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon rossz az inzulin értékem?

Nagyon rossz az inzulin értékem?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve szeretnénk kisbabát.Közben kiderült a pm alulműködésem, PCO és most az IR.

Közben mégis összejött a baba, aki sajnos 6+4-ig maradt velünk...10 napja volt missed ab-om.

4 napja szedem a Meforal-t, de nem mondott semmit az endokrinológus, hogy mennyire rossz az eredményem...


0 perces vércukor: 5,9 Inzulin: 125

60 perces vércukor: 8,2 Inzulin: 1349

120 perces vércukor: 6,3 Inzulin: 961


Várnám azoknak a véleményét, akik hasonló cipőben járnak,- jártak!


2013. ápr. 6. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Uristen, milyen ertekben van az inzulin megadva??? Ennyire durvat en meg nem lattam, ne haragudj, hogy ezt mondom, de csoda hogy meg elsz, es nem csoda, hogy ilyen ertek mellett a baba nem tudott megmaradni. Es nem csak az inzulin durva, de a cukrod is katasztrofa. Mind a 3 ertek, mar az ehgyomri is elegge emelkedettnek szamit, es nagyon a felso hatarerteken mozog. Szerintem gyorsan keress egy hozzaerto dokit (endokrinologus), mert erre kezeles kell komoly, szigoru dietaval.
2013. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1. válaszolóval!

Nekem a 0 perces inzulinom 11.3 a120 perces inzulinom 42 lett. Erre nekem már szigorúan kell tartanom a 3-as kezelést!

2013. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon magas mindhárom inzulin értéked. (Szerintem viszont a cukor nem olyan szörnyű.)

Szigorú diéta, rendszeres mozgás és gyógyszer.

Azt olvastam, hogy ha az elején a hármas kezelés ellenére nem javulnak az értékek, nem kell megijedni, jobb lesz majd, csak tarts ki. Illetve valaki írta, hogy neki sokat javított az is az eredményein, hogy kiderült, alacsony a D vitamin szintje. Esetleg azt is nézesd meg, 25-OH-D azt hiszem a - tulajdonképpen hormon - neve.

2013. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A cukor épp emelkedett...ez 3 orvos véleménye is...az inzulin pmol/l - ben van megadva...azt mondják labor függő...


Diétát nem is javasolt a doki, csak a gyógyszert...a mozgást is csak önerőből kezdtem el...


Azt mondta szerinte 3 hónap alatt rendben lesz minden érték!

2013. ápr. 6. 21:16
 5/13 A kérdező kommentje:
D-vitamint pár napja szedek!
2013. ápr. 6. 21:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kell a diéta??? Hát na, én lehet, hogy keresnék másik orvost, és ezen CSAK a hármas kezelés segít. Az inzulin igen, laborfüggő, de sajnos a többi értékkel - személyre szabottan - kell nézni.


Én jól megjártam (nekem is 42 volt a terhelt inzulinom), az első dokim csak a meforalt szedette velem, és viszlát.


Mondjuk nekem amúgy is lombik kellett de volt itt minden, vetélés, és a többi. Dokit váltottam, dietetikushoz jártam, és a gyógyszeremet is lecserélték. Most oké minden.

2013. ápr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem az már a 2. endo dokim...és azt veszem észre hogy szarnak mindenre :(

Mehetsz magánba, mehetsz sztk-ba...teljen le a nap és kész!


Most ha lejár a 4 hét a mised AB után bejelentkezünk meddőségi központba, hátha ott hozzáértőbbek ehhez a kérdéshez is...mivel ez szakterületük és ott 1 helyen van minden orvos...

Addig szedem a Meforal-t 2x1000 mg-ot és elkezdtem AVIVA-zni...sok ismerősnek segített, aki pco-s volt és IR-el is küzdött...


Köszi a válaszod!

2013. ápr. 7. 09:18
 8/13 anonim ***** válasza:
A pmolban megadott értékeket 6-tal kell osztani úgy tudom, hogy más mért.egységben összehasonlítható legyen. Eszerint a másik mért. egység szerint az éhgyomri érték 5-ig, a terhelt maximum 25-ig jó. Szerintem az IR kezelésével a meddőségiben nem nagyon foglalkoznak sajnos, mert a nődokik nem értenek hozzá. Endokrinológust kellene keresni. Én a mensmentist javasolnám, keress rájuk a neten.
2013. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ...


Kezel endo doki, aki semmit nem mond diétáról,-mozgásról...csak gyógyszert írt...A meddőségibe ahova megyünk nőgyógyász-endokrinológus a főorvos, hozzá kértem időpontot...mert megelégeltem, hogy szarnak ránk mindenhol...de a pénzt eltennék!

2013. ápr. 10. 10:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Pedig a diéta és a mozgás is nagyon fontos. Egyébként felháborító, hogy ilyen orvosok dolgozhatnak bárhol is.

Nem akarom erőltetni a dolgot, te döntesz, de én továbbra is javasolnám az említett "műintézet" felkeresését. Ők erre vannak ráállva, rengeteg ilyen beteg jár hozzájuk, ebből eredően nagy a tapasztalatuk ilyen betegek kezelésében. A meddőségiben sajnos én egyáltalán nem bíznék ilyen téren. Függetlenül attól, hogy a nőgyógyász endokrinológus is egyben. Nekem is endo-nődoki volt az, akinek fogalma sem volt mi bajom lehet.

2013. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!