Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes elkezdenem tömegelnem?...

Érdemes elkezdenem tömegelnem? Tanácstalan vagyok. (lent)

Figyelt kérdés

190cm vagyok 76 kilóval. Épp a 76 kilóm miatt nem vagyok olyan vékony mint a korombeliek.Széles váll, jó vázizomzat, bár a kitartásom lehetne jobb. Korábban sportoltam, úsztam (mai napig, igaz csak nyáron tudok ezen a környéken ahol élek), már 7.es korombam jártam le a kondiba, még nagyon kezdő szinten űztük az edzést. Mostanában leálltam (szeptemberben lettem 16), utoljára nyáron voltam edzeni. Van egy kis pocakom, egyébként semmi felesleg nincs rajtam.


A KÉRDÉS: Úgy érzem, hogy a súlyomhoz képest gyenge vagyok. 76 kilóval, 1szer bírok kinyomni 76 kilót.. Ez így rendjén van? Mert szerintem nem. Aztán attól félek, hogy ha elkezdenék tömegelni (JUMBO PROFFESIONALT használnék) az erőm egyenesen arányosan nőne a súlyommal, azaz nem járnék előrébb. Tehát teszem fel szedek fel 5 kilót, akkor leszek 81kg. És így meg ott járnék, hogy 81kg tudnék egyszer kinyomni. Jó lenne a súlyomat 5-6x kinyomni, most nem megy, és félek, hogy ha elkezdek tömegelni, akkor se menne. Fogynom kellene? Vagy elkezdhetek tömegelni, az erőm úgy is jobban fog nőni mint a súlyom?

Előre is köszönöm a segítséget!


2015. jan. 10. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"ha elkezdenék tömegelni (JUMBO PROFFESIONALT használnék) "


az nem tömegelés, ha cukorral tömöd magad...

a tömegnövelés rendes kiszámolt étrendet jelent, és ha megvan a rendes kiszámolt étrend, mellé a megfelelő edzés, akkor majd csakis akkor lesz értelme bármiféle étrend kiegészítőnek...

google-->alapismeretek shop.builder /itt a teljes cikksorozatot

+ olvasd el a sárga kapszula című ebookot.

ha utána lesz kérdésed, akkor azt felteheted, addig pedig ne is gondolkodj, ehhez hasonló butaságokon.

2015. jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van étrend, nem vagyok már kezdő, nálam a tömegelés valami kiegészítő szer/szerek(por)+étrend+3-4 edzés hetente, de akkor legközelebb hozzáteszem.
2015. jan. 11. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy kezdő, akkor tudhatnád, hogy nem a jumbótól jön az erő és a tömeg. Amúgy nem igazán világos mit is szeretnél :)
2015. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó edzéstervvel valoszinuleg izmot is felszedsz és nem csak zsírt.

Ha felszedsz mondjuk 5 hónap alatt 5 kg-ot akkor az ido akatt sokkal tobb erot épithetsz.

De a kaloriaplusszal csak jbban erosodsz

2015. jan. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nem lennél kezdő, tudnád, hogyan juss el arra a pontra, hogy tudj, szériázni a testsúlyoddal, de mivel lövésed nincs róla, kezdő vagy.
2015. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!