Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén diéta visszatöltés...

Ketogén diéta visszatöltés nélkül?

Figyelt kérdés
Olvastam a shop.builder oldalán a ciklikus ketogén diétáról. Viszont megtaláltam a neten Stephanie Keto Person oldalát, aki 5 éve visszatöltés nélkül csinálja a ketogén diétát és 47 éves léttére nagyon jól néz ki. Gondolom legtöbben a ciklikust csinálják, van esetleg tapasztalata valakinek a visszatöltés nélküli ketogén diétában? Köszi a válaszokat!

2015. jan. 8. 13:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszodra: igen, ez így van! a szervezet hosszútávon berendezkedik az éhezésre, ezt megtanulta az évezredek során. nekünk előadáson ezt a leegyszerűsített példát mondták: ha éhezéssel akarsz öngyilkos lenni, sokkal hamarabb meghalsz, mintha másfél hetente bedobsz egy milky way-t.

valóban van ilyen, hogy amikor már megindult a ketontestek képzése, akkor nem jó bevinni ch-t, mert erre a jelre le fog állni a ketontestképzés, a ch-t gyorsan elfogyasztja a szervezet, és hoppon marad. aztán mire megint elkezdi a ketozist, lehet hogy károsodás történik.

a prblémám nekem azzal van, hogy ezt életvitelszerűen hogy lehet csinálni??? ezt továbbra sem értem

2015. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
"baromi nehéz biztosítani a megfelelő mennyiségű és minőségű prekurzort, mivel nem minden aminosavból lehet glukóz, a lipidek közül pedig kifejezetten korlátozott, csak a páratlan szénatomszámúak oxidáicójakor keletkező végtermék, illetve a glicerin tud részt venni a glukoneogenezisben." Köszi! Ezt nem tudom mikorra fordítottam volna le magamnak :D Még így magyarul is nehéz felfognom, szánom majd rá vagy két órát :D Köszi még egyszer!
2015. jan. 8. 15:54
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nemvagyunk tisztaban a ketozis szo foglalmaval.Ketizis az az allapot mikor a tested atall a zsirbol valo taplalkozasra.Szoval ha kell neki energia akkor nem a ch-t ahsznalja fel hanem a zsirt.De amint visszatoltesz Ch-t azon nyomban kiesel a ketozisbol.Vagy en tudom rosszul sracok?
2015. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen, ha töltesz CH-t, akkor kijössz a ketózisból. De akkor mi értelme a visszatöltésnek? Az én tapasztalatom az, hogy a ketózishoz nekem 4-5 nap kell, tehát ezért nem merek visszatölteni, mert mire belekerülök, addigra vissza kellene tölteni. Egyelőre csinálom visszatöltés nélkül (még csak most kezdtem), aztán majd meglátom mi lesz.
2015. jan. 8. 16:03
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a viszatoltes azert kell hogy nelegy sokaig katabolizmusba.De nemvagyok ebbe biztos
2015. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
én nem értek a ketogén diétához, sose csináltam, csak azokat írtam, le amiket a metabolizmusról tanultam. szóval nem tudom pontosan azt se, hogy hogyan működik a visszatöltés. még mindig hajlok afelé, hogy hosszú távon nem nagyon lehet kizárni a ch-t, de várom, hátha valaki megfejti a problémát :)
2015. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A szénhidrát nem esszenciális, visszatöltés a rerzisztencia edzés miatt kell. Ha izommunkát végzel kiesel a ketózisból, mert izomfehérje használódik el. A csaj nincsen kalória mínuszban. A ketogén diéta éppen csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát, mivel lecsökken a triglicerid és ldl koleszterin szintje.
2015. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Márpedig aki a ketózistól fogy testzsírt az attól fogy hogy kalóriadeficitben lesz. A ketózis nem egy varázslat ami elégeti rólad a zsírt. Semmi értelme simcsen kivéve ha valakinek olyan öriási az étvágya hogy csak így nem zabáljá tele magát.

Metabolikus előnye nincsen.

Viszont kevesebb ch-val nehezebb fenntartani az edzésteljesítményr így az izomveszteség is nagyobb ketogén étrenddel.

2015. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kérem a válaszolókat, hogy ha van mondanivalójuk akkor ne a ketogén diéta hasznosságáról/haszontalanságáról szóljon. Az eredeti kérdésem nem ez volt. Itt a visszatöltés nélküli ketogén diétáról szeretnék kérni infókat.
2015. jan. 9. 09:24
 20/20 anonim ***** válasza:
En informaciot irtam a ketorol azt hogy semmi értelme
2015. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!