Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő testépítő - étkezési...

Kezdő testépítő - étkezési tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tapasztaltabb testépítők segítéségét szeretném kérni 2 dologban.


Nem olyan rég kezdtem el edzeni(nem profi szinten, csak saját magam miatt), de eddig nem figyeltem az étkezésre - így úgy érzem nagyon hamar és könnyen elfáradok és van eredmény, de nem túl látványos.


[link]

Ezt az étkezést találtam, mint javaslat. Szerintetek ez megfelelő lenne követni?


Illetve a másik kérdés, hogy tudnátok javasolni nem túl drága, de mégis jó minőségű kiegészítőket? (aminosav, kreatin, fehérje).


Köszönöm



2014. dec. 29. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy selejtes cikk.


Napi 2 g feherje/ttkg, 5-6 g szenhidrat, 1 g zsir aminek a fele telitetlen legyen. (A husban, halban, tojasban is van zsir, vagy pl. avokadoban! ezt is bele kell szamolni). Es sok zoldseg kell. Ha nagyon zsirosodsz 3-4 g-ra is csokkentheted a szenhidratbevitelt.

Kreatin, BCAA az elso hat honapban felesleges.


Etrend 70 kg-os egyennek: 70 g zab+35 g wpc-80, 2. ugyanez vagy 100 g csirke/hal/hus + 60 g rizs + 100-150 g zoldseg, 3. 100 g csirke/hal/hus + 60 g rizs + 100-150 g zoldseg, 4. ugyanez, 5. edzes utani shake: 50 g dextroz + 40 g wpc-80 sok folyadekban 6. etkezes edzes utan 1,5 oran belul: ua. mint 4. es 5. etkezes.

Az 1-4. etkezes 2,5-3 orankent kovessek egymast.


nem edzesnapon a shakebe dextroz helyett zabliszt vagy zabpehelyliszt keruljon, vagy csirke+rizs+zoldseg kombo.


wpc-80 az 80 %-os savofeherje

stilmass natur 79 %-os 7500/2 kg + 1400 Ft szall.

nutriwhey 15500/4 kg + 1680 Ft szall. muscle teamnel

mhn whey izesitett 13000 Ft/3 kg + 1680 Ft szall. muscle. teamnel

dextroz azaz szolocukor mar 400 Ft/kg aron kaphato, ha nem birod akkor pl. carb-f helyette 1790/kg


multivitamint annal az etkezesnel edd meg, amikor eloszor zoldseget is eszel, azaz vagy 2. vagy 3. etkezes, igy hasznosul a legjobban.

pl. Scitec Mega Daily One Plus 3740 Ft/120 db, napi 1 eleg

vagy Myprotein Alpha Men

Izuletvedo Pharmekal Advanced Joint Support, 4990 Ft/120 db, napi 1 kell belole

Omega-3 Pharmekal omega-3 1890/100 db de nagyobb kiszerelesben olcsobb

ezeket shop.builderen meg tudod venni

muscle teamnel van fat2fit nutrition omega-3 3500/250 db napi 1 minimum


omega-3 forraskent lenmagolajat hasznalhatsz, fel liter 1120 Ft, Solio markaju, magyar gyartmany

2014. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos válasz, ment a kéz! Kreatin miért felesleges eleinte?
2014. dec. 29. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak haladó testépítőknél van haszna, elején rendkívül jól tudsz fejlődni anélkül is (mellesleg én ellenzem is, de ebbe nem megyek bele most). Első 2-3 hónap nagyon látványos lesz. Lényeg hogy első évben nem kell.


2 tanáccsal szolgálhatok: egyél jól (helyesen, ne térj el a diétától), és SOKAT(!!!)!

A többit remekül leírták előttem.

Amit jól kell csinálj, az a kajálás, ha eredményt vársz. Nyilván edzés és kajálás mellett még a megfelelő pihenőidő is fontos (napi 8-10 óra alvás, ahogy a szervezeted kívánja). Kiegészítőktől pedig ne várj csodát, csak minimális pluszt adnak a kajáláshoz 90%ot neked kell beletegyél a kajálás-edzés-pihenés kombó helyes kivitelezésével.


Sok sikert!

2014. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi srácok.

A 6 étkezést meló mellett nem tudom hogyan fogom megoldani, de majd próbálkozok előre elkészíteni itthon kajákat és bedobozolni.


Ha heti 3x tervezek lejárni edzeni a jan-feb-márc. időszakban akkor hogy érdemes a 3 napra felosztani a gyakorlatokat?

2014. dec. 29. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
mell-váll-tricepsz, bicepsz-hát, láb
2014. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!