Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Fehérjével kapcsol...

Testépítők! Fehérjével kapcsolatos dolog. Van 2 választási lehetőségem, melyiket vegyem meg? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretém magam meglepni egy proteinnel.

Nos, a StillMass oldalán néztem magamnak ki 2 félét.

Az egyik az 5 kg-os, a neve: 90% SOY PROTEIN ISOLATE ízesített

A másik az 2 kg-os, a neve: WPC 80 INSTANT.

Tudom, a szója az csak akkor 5 kiló, ha 2x2,5 kg-ossat veszek belőle, de árban majdnem ugyan annyi mindkettő.

És erre futja.

Normális válaszolókat kérnék nem olyanokat akik benyögik, hogy "hö szója az egy szar".

Melyiket érné meg jobban megvenni?

Mert az 5 kilós tovább tartana jóval, de a 2 kg-os az meg jobb.

A válaszokat előre köszönöm! :)



2014. dec. 5. 19:29
1 2
 11/15 tap bela ***** válasza:

Szerinted élelmiszerek esetében miért van az, hogy egyre több esetben a gyártó cég feltünteti, hogy glutén és szója mentes? A felvágottak esetében tudni, hogy a drága húst helyettesítik az olcsó szójával. A minőségibbek eleve jelzik, hogy 70%-80% vagy ennél több húst tartalmaz, és nincs bennük szója?!?!


Tudtommal azokban a keleti kultúrákban ahol a szója hagyományos étel, ott sem ilyen töménységben és ekkora mennyiségben fogyasztják?!?!


Szerinted szükség van sport szempontból napi szinten ilyen mennyiségű, igen magas koncentrációban a szójára?!?!

2014. dec. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hm...ez most eléggé letaglózott...

Sok mindent tudok illetve hallottam már az élelmiszeriparról de ezt a fehérjékről még soha...nagyra értékelem a válaszod, köszönöm, hogy ezt leírtad!

Csak most nem tudom mi legyen... :/

2014. dec. 6. 11:14
 13/15 anonim ***** válasza:

Amit tap bela írt, abból nem következik, hogy olyan nagy baj lenne, ezt el kell könyvelni hogy igy vannak a dolgok, a cégek azért jonnek létre hogy hasznot hozzanak a tulajdonos konyhájára ugyebár. Persze ebbe nem tartozhatna bele a megtévesztés, dehát ki mit enged meg magának (a gyártók közül). Viszont én mint vevő azt fogom keresni, hogy nekem mi felel meg a legjobban. Ezért általában a natúr, alapanyag szintű dolgokat szoktam venni. A szóját én se tudom kifejezetten javasolni, bár én nem tapasztaltam kifejezett negatív egészségügyi hatást, pedig akkoriban volt hogy egy napra betoltam egy felkilos csomagot, ami 450g fehérje. Itt a tejsavoval szerintem nincs gond, mert ha az egész csak sima koncentrátum, akkor is megéri, feltéve hogy benne van a mennyiség.

(Én a wheyprotein.hu-n szoktam venni tejsavófehérjét, mondjuk mostanában nem használom, de arról tudom tanúsítani hogy okés, mert általában kizárólagos fehérjeforrás volt, szóval ha nem lett volna rendben a mennyiség, az hamar kijött volna. Ez se olyan sokkal olcsóbb, reális, hogy ez is jó).

Tap bela úgy látom ellenzi a szóját általában is, én nem is vitatkozok ezzel, mert nem eszem, és nem is tartom normális emberi kajanak (például olyan kemény a sejtfala, hogy a főzés sem tudja teljesen emészthetővé tenni, viszont a fitohormonok így is hathatnak), de egy jó minőségű izolátum azért nem ugyanaz. Ha megeszek 100 g izolatumot, az messze nem ugyanaz, mintha megennek 250 g szojababot, mert töredéke a fitohormon tartalom, ha nem valami tróger termékről beszélünk. Persze sose lehet az ember biztos ilyen arfekves mellett, ellenőrizni nehéz.

Az anyagcsere gyorsító hatás nem mindenkinél érvényesül, de ha igen, akkor negatívan hathat a fejlődésre, főleg ha amúgy is gyors.

2014. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 tap bela ***** válasza:

Kedves kérdező, a lényeg hogy először is minden esetben olvasd el a kiválasztott termék összetevőit. Ha elég "gógyi" infó van akkor már is tudsz szelektálni.


Alapból én is az alapanyag szintre adom a képzeletbeli voksomat, vagy olyan fehérjét ha már dizájner, mely alapból a fehérjén és az ízeken kívűl mást nem tartalmaz.


Lesd meg az MT-t illetve az MHN-et.


Az új whey+2 nem csak a fenntebb leírt feltételeknek, de ár szempontjából is messze jó megoldás. Ha pedig alapanyag szint a választás, akkor fehérje esetében Nutri Whey 4kg = 15.500Ft-ért.


Mind két esetben CMF eljárással készült valóban whey ezen belül (WPC80 és/vagy WPI90) -et kapod.

2014. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Értem! :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg tap bela-nak. :)

WPC 80 lesz :)

Inkább kevesebb de akkor legalább mondhatni, hogy jó. :)

2014. dec. 10. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!