Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Fehérjével kapcsol...

Testépítők! Fehérjével kapcsolatos dolog. Van 2 választási lehetőségem, melyiket vegyem meg? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretém magam meglepni egy proteinnel.

Nos, a StillMass oldalán néztem magamnak ki 2 félét.

Az egyik az 5 kg-os, a neve: 90% SOY PROTEIN ISOLATE ízesített

A másik az 2 kg-os, a neve: WPC 80 INSTANT.

Tudom, a szója az csak akkor 5 kiló, ha 2x2,5 kg-ossat veszek belőle, de árban majdnem ugyan annyi mindkettő.

És erre futja.

Normális válaszolókat kérnék nem olyanokat akik benyögik, hogy "hö szója az egy szar".

Melyiket érné meg jobban megvenni?

Mert az 5 kilós tovább tartana jóval, de a 2 kg-os az meg jobb.

A válaszokat előre köszönöm! :)



2014. dec. 5. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyrészt egyéni hit kérdése. Ha van tapasztalatod a szójával, és nem volt vele semmi gond, veheted azt, de nekem kifejezetten nem ízlett és meggyőzőnek tűntek az ellene szóló érvek (bár a tejsavót is támadják).
2014. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 - palilaci - ***** válasza:
A WPC80 nekem nagyon bejött és jobban is bírom mint a szójás cuccokat. Szerintem ha mégis a szója mellett döntenél akkor mindenkép érdemes beruháznod valamilyen izesítőre tőlük.
2014. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értem! :)

Köszönöm a választ :)

Még nem próbáltam, ezért is akarok ízesítettet :)

Még jöhetnek válaszok!

Amúgy a linkek:


Soy Protein:


[link]


WPC 80:


[link]

2014. dec. 5. 20:21
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia, en nem probaltam a szojafeheje, viszont megprobalom mellozni az eletembol, ahol csak lehet. WPC-tol tudok fejlodni, szamomra ez biztonsagos, mgass biologiai erteku. ezt ajanlom.
2014. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én a tejsavora szavazok. Nem azt mondom hogy rossz a szója, de nálam látszott a kisebb biologiai érték, illetve nekem babrálta az anyagcserémet (amikor használtam nagyon begyorsult, pedig amúgy is gyors volt, aztán kivettem az étrendből, és hirtelen híztam 5 kg-ot. Azt hozzáteszem hogy elég nagy volt a napi mennyiség, konkrétan ez volt a fehérjeforrás (a Denes Natura 93%-os izolatumot vettem), szóval ha csak edzés után megy, akkor nyilván kisebb az ilyen hatás).

Azt nem tudom hogy a fitohormon tartalom, vagy az aminoprofil okozta ezt. Előbbi a jó minőségű izolatumoknal elvileg minimális kell legyen, utóbbit viszont nem lehet kivédeni, bár diétánál nem is feltétlenül hátrány.

2014. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem! :)

Hát akkor inkább a minőség mint a mennyiség.. :)

De azért fontolgatom mert még van időm.

Jöhetnek még vélemények! :)

2014. dec. 5. 21:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék //már ha számít//, hogy csak akkor szedném ha nem tudom bevinni a kellő mennyiséget az adott napon. :)
2014. dec. 5. 21:12
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem szedni kell, hanem enni, mivel elelmiszer.
2014. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerintem meg táplálékkiegészítő. És tudom, hogy inni kell nem vagyok hülye :D

Amúgy ha válaszolsz akkor érdemben válaszolj, ne abba köss bele amit írok. Mindenki hibázik, amúgy is este van :)

2014. dec. 5. 21:30
 10/15 tap bela ***** válasza:

Bődületes a tudatlanság, az informáci hiánya évek óta. Látszik a vissza-vissza térő kérdésekből.


Vonatkoztassunk el végre a márkáktól!!! Mert ezek márkák, amelyek mögött a gyárakból vásárolt fehérjék vannak, melyekhez az egyik ezt tesz a másik azt tesz. (vAGY NEM TESZ?!?!)


Aztán vontakoztassunk el attól, hogy léteznek valódi, hamisított, újra cimkézett, áfacsalt, és trüközött fehérjék. Ez utóbbi esetében sorra indulnak az USA-ban a perek, és nagy márkák buknak bele.


Kezdjük az elején.


Vannak fehérjét gyártó GYÁRAK, ahol megfelelő géppark áll rendelkezésre. Ott ha wheyproteinről beszélünk, akkor tej és sajtgyártás során keletkezett termékből bizonyos koncentráltságú fehérjéket nyernek. Mivel a tehenek így vagy úgy vannak tartva és etetve, ezért már eleve az alapanyag minősége is eltérhet. Léterhoznak izolátumot, hidrolizátumot, koncentrátumot. Ez utóbbi a legelterjedtebb. Részben az ára miatt, de ez nem azt jeleneti hogy rossz!!! Sőt rossz szót fogok írni "de ez még ember, szervezet azonos". A valóban minőségi koncentrátum az CMF ejárással készült és kb. 80%-os tisztaságú. Hogy kényelmesebben lehessen a fogyasztónak felhasználni ezért van a standard és van az instant. Természetesen vannak gyárak ahol kisebb koncentráltságú termékeket is készítenek, akár 35% 65% 75% és keletkezhet zsíros tejpor, szárított író. stb. stb.


És a fehérjék a whey esetében itt végett ért. Mert utána jönnek a reklám maszlagok, a beetetések. Mert ahhoz hogy valamit drágábban el lehessen adni ahhoz valami értéket kell pluszban hozzátenni, vagy elvenni.

Ebbe most nem mennék bele, mert "litániát" lehetne írni!!!


A lényeg, hogy a kérdező által felsorolt két termék mindegyike már egy dizájner. Az első a piros dobozos ami koncentrátum és izolátum, plusz szénhidrát a harmadik legtöbb anyag, míg a második nagy mennyiségű izolátum, koncnetrátum és peptidek. Egyik esetben sem tudja a vevő, miből mennyit tettek bele. Elvileg bizonyos dolgokból csak következtetni lehet róla. De lassan már ezt sem a fehérje trükközések miatt. Komoly labor vizsgálatokkal lehet csak meg tudni mi és milyen arányban.


1./ Honnan tudja a vevő milyen koncentráltságú fehérjét tartalamaz a terméke?


2./ Ha kevert a fehérje, honnan tudja, hogy melyikből mennyi van, mert nem mindegy. Főleg, ha fizetnek érte?


3./ Honnan tudja, hogy valóban fehérje van benne és mennyi, ha trükkös dolgok vannak a felsorálok után?


És jöhetnének a következő és következő kérdések.

2014. dec. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!