Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy is van ez a crossfit...

Hogy is van ez a crossfit dolog? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni crossfit edzéseket csinálni edző segítsége nélkül, de jó néhány kérdőjel van a fejemben. Íme a kérdéseim:


- Heti hány alkalommal lehet/érdemes ilyen típusú edzéseket csinálni?

- Olvastam ilyenekről hogy Angie, Annie, Barbara "edzésterv" stb, hogyan érdemes variálni őket?


( [link]


- Egy edzés alkalmával csak egy ilyen tervet kell végrehajtani, vagy variálni 2-3-4 ilyen edzést egymás után?


Azt hiszem egyelőre ezek a legfontosabb kérdéseim, de kérlek ha valaki válaszol, nézzen vissza néha, hátha eszembe jut még valami.


Előre is köszönöm!



2014. dec. 2. 12:27
 1/3 Medvés Tímea válasza:

Kedves Kérdező!

Az egyes WOD-ok, edzéstervek, ha úgy tetszik eléggé eltérő felkészültséget követelnek. Én fitneszteremben, köredzéseken inkább az átlagember számára is kivitelezhető, kevesebb ismétlésszámot tartalmazó gyakorlatsorokkal találkoztam eddig. Ezeket ismételjük általában bizonyos ideig - pl. 2 percig. Ez alatt mindenki meg tudja csinálni legalább egyszer az előírt feladatsort, gyakorlottabbak, sokszor megismétlik. Azután egy-két perc pihenőt kapunk, amikor "forgunk", vagyis átmegyünk a következő állomásra, ahol egy másik feladatsor hajtunk végre hasonló metódus alapján. És ez így megy egy 90 perces edzés során, amelynél 10-10 percet szánunk bemelegítésre és nyújtásra, kb. 60-70 percen keresztül... Én edzőpárti vagyok, szerintem fontos a külső kontroll ezeknél a feladatoknál... Persze profi sportolók, edzők, testnevelők nyilván tudják magukat is kontrollálni... Szerintem mindenesetre érdemes elmenni néhány edzésre akkor is, ha azután otthon akar gyakorolni.

2014. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Tímea!


Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Esetleg tudna írni pár feladatsort, amit Önök szokták végezni az edzések alkalmával? :) Nagyon megköszönném ha ebben még segítene!

2014. dec. 5. 14:14
 3/3 Dogmatix91 ***** válasza:

Én CrossFitezem és nem ajánlom egyedül elkezdeni. Rengeteg technikát kell megtanulni, gyakorolni. Ha rosszul csinálod a gyakorlatokat akkor roppant balesetveszélyes tud lenni. Elég csak egy alap gyakorlatra, a felvételre vagy a húzódzkodásra gondolni. A CF-esek csak néha húzódzkodnak erőből, versenyen, WODon soha, mert nem hatékony. Mi "rángatózunk" ahogy az egyszerű gyúrós mondja. Tehát a húzódzkodás is egy külön technika (vagyis 2 de ez most lényegtelen).

Egy edzés nálunk általában úgy néz ki, hogy alapos bemelegítés után technikázunk, majd megcsináljuk a WOD-ot. A WODokat akárhogy variálhatod, egy nap csak egyet csinálj. Később esetleg összefűzhetsz 2 rövidebb WODot, de azok nem a legkellemesebb edzések.

Ha kérdésed van írj nyugodtan.

2014. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!