Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ez a lábedzés?

Milyen ez a lábedzés?

Figyelt kérdés
guggolassal kezdtem.Olyan sullyal kezdtem amivel ment 12 ,noveltem a sulyt ekkor mar csak 8 ismétlés ment,tovabb noveltem ,es ezzel a sullyal csinaltam 3*5-6 ismétlést.Ezen kívül még csináltam labhajlítást , lábnyújtast es kitöreseket (4*10)
2014. dec. 3. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is be kell melegiteni az izmokat, kis szoba bicikli vagy futópad, aztán a lábnyújtással kezd majd ugy jöjjön a gugolás és a többi! Én igy csinálom, ha nem melegitesz be rendesen nagy súlyhoz megsérülhetsz!
2014. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem irni,volt bemelegítes elotte.Amugy guggolasnal ezek az ismétlésszamok rendben vannak? főleg erőnövelés a cél
2014. dec. 3. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Asszem ezt piramis nyomásnak hivják amikor minden sorozat után növeled a súlyt! De abszolut rendben van ez is amit leirtál! Én inkább 3x 10 et nyomok keményebb súlyba aztán a 4.ik re meggórom hogy legalább menjen bele 7-8 de ha megizzasztom magam akkor menjen bele a 9-10 is!
2014. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Rendben van. Alkalmanként felmehetsz a maxod 80-90%-ra és abba 7x2 guggolás mehet ha az erőnövelés a cél. Kitörésnél én emelném az ismétlésszámot, de így is oké.
2014. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyit, hogy azt a 7X2es szeriakat csináljam vállra is,mert elég gyengék a vallaim és szeretnék erősödni, vagy inkább felpiramist csináljak?
2014. dec. 4. 11:08
 6/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Csinálhatod vállra is, de csak nagysúlyos gyakorlatnál van értelme. Mellről nyomásnál viszont vigyázz a derekadra! Ha tudod akkor inkább dönthető padon csináld, hogy a hátad is meg legyen támasztva (még szerencse, hogy én nem így csinálom... :D ). A 7x2 nem szentírás amúgy. 6x3 is jó vagy 5x5. A lényeg itt is annyi, hogy ne legyen azért könnyű. Néha lehet 1-2 öngyilkos szettet is nyomni. Múltkor 6x10et kellett max80%-ba guggolni, vagy pl. pont tegnap előtt volt egy 75%ba 6x5öt de úgy, hogy 1 perced van leguggolni az 5öt a maradék idő a pihenő. Tehát 6 perced van leguggolni a 30at (Ezt egyébként EMOMnak hívják). Tehát vannak ilyen technikák, érdemes olvasgatni a témában.
2014. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utánnaolvasok,érdekel ez a időre tornázás.Ez legalabb kicsit feldobja az edzésemet.Még 1x köszi a választ!
2014. dec. 4. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!