Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elolvasom a sárga kapszulát...

Ha elolvasom a sárga kapszulát akkor mindent tudni fogok a testépítésről?

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"egújabb kutatásokból tudjuk, hogy a testi terhelés némelyik állatnál az izmok hosszanti hasadásához vezethet. Ez azt jelenti, hogy úgynevezett szatellit sejtekből új izomrostok képződnek. A hosszanti hasadás után a két izomrost önálló rosttá válik, mert mindkét rost új szövetet képez az oldalain. Viszont erősen vitatott, hogy az állatokon szerzett kutatási eredmény emberre is értelmezhető-e. A legtöbb állatnál például egyáltalán nem jön létre hipertrófia (már meglévő izmok vastagodása, és erősödése) erőedzés során, mint ahogy az az embernél lehetséges. Talán az egyetlen lehetősége az állatoknak a nagyobb terheléshez való alkalmazkodásnál a rosthasadás.

Azonban volt néhány vizsgálat, relatív nagy végtagú, és izomtömeggel rendelkező testépítőkkel, melyek során nem tudtak érdemben kimutatni hipertrófiát, így a hyperplázia (új izmok fejlődése) nem zárható ki biztosan. Gyanítható, hogy az izomsejtek a testépítők kiemelten intenzív edzésére máshogy reagálnak, mint a specifikus erőedzésre, kis ismétlésszámmal ( pl.: erősemberek és súlyemelők ). Az is lehet, hogy az eddig feltételezett izomgyarapodás csak az addig nagyon visszafejlődött izomrostok fejlődésén nyugszik." peakshop.hu


Az a baj, hogy az ilyen cikkekben sok a "lehet" "talán" és "feltételezhetően" szavak gyakorisága. Mindig vannak új nézőpontok és információk.


Én ezt innen vettem, bár azt nemtudtam, hogy a növi még növeszt rostokat, ma is tanultunk valamit, kössz az infót :D

2014. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A növi az igen, én így tudom.
2014. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az mondjuk tud érdekes dolgokat művelni a testtel :D
2014. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Minden biztos nem, arra jó, hogy az alapokat megtanuld félig-meddig. Aki viszont kicsit jobban ért a biológiához, annak feltűnik, hogy mennyi butaság van benne. Nem véletlen, hogy dietetikusok röhögnek rajta.

Drugs bunny edzéstechnikai kérdésekben otthon van, a biológiához viszont nem ért. De mondom arra jó, hogy az alapokat megtanuld, de érdemes máshol is cikkeket olvasgatni.

2014. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A tesztoszteron.hu megbízhatóbb, viszont ott több a bullshit, a tudományos okoskodás. Megis jobb oldal, hiszen az ottani szerzőknek komolyabb szakmai háttere van, mint az ilyen drugsbunny-knak. :PIgazából a 100 %-os megoldás az, ha tobb dolgot is kiprobalsz ed ra fogsz jönni, hogy neked mi segít a fejlődésben.
2015. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!