Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogy igazodtok el a rengete...

Ti hogy igazodtok el a rengeteg információ közt amit a testépítésről olvastok?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy most kezdtem el a testépítést és szeretek utánaolvasni a dolgoknak. Azt vettem észre, hogy rengeteg oldalon egymásnak ellentmondó információkat közölnek, ami nagyon összezavart és némiképp el is vette a kedvem, mert bizonytalan vagyok, hogy amit és ahogy csinálok az helyes-e.

Csak két példát mondok:

A tejről a magyar oldal azt írja hogy soha ne igyak. míg a külföldi azt, hogy jó fehérjeforrás.


Olvasgattam külföldi oldalakon súlyzós edzésről olyanokat, hogy gyenge csontozatú embereknek nem való és hogy sokkal jobb a saját testsúlyoddal történő edzés. És a képek alapján valóban a csávónak sokkal jobban működött a saját testsúlyos edzés.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. szept. 23. 20:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tej a tápértéke miatt nem a legjobb, sok cukor van benne, ezért nem éri meg abból fedezni a fehérjét.

Több cukor van benne mint fehérje.

Nem tudom miért lenne jobb saját testsúllyal ha vékony csontozatú vagy.

2014. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Kell a tapasztalat is, mivel nem vagyunk egyformák. A tejben nem csak fehérje van, hanem egy raklap tejcukor és tejzsír is, az meg nem kell nekünk. De néha mehet kevés, nem ezen múlik a forma.

Edzés tekintetében meg el kell döntened, hogy mi a cél. Ha a minél nagyobb méret is számít, akkor jobb a súlyzós edzés. Kisebb formához elég a saját testsúlyos edzés. De úgyis látod majd, hogy neked mi jön be, melyiket tudod és élvezed végezni. Nem kell előre ennyire túlaggódni.:)

2014. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azt írta, hogy azért mert sérülésveszélyesebb a súlyzós edzés. Meg még felsorolt pár okot. Érdekes cikk: [link]
2014. szept. 23. 21:04
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Baromság. A súlyzós nem sérülésveszélyes, ha normálisan végzed: van kellő bemelegítés és nem csinálod irreálisan nagy súlyokkal amit csak rángatsz. Kontrollált, szabályos gyakorlatnál semmi gond nem lesz. 29 éve edzem, nekem elhiheted.
2014. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Plusz még adódott 1-2 problémám, például az hogy a konditeremben, ahova járok nincs erőkeret, csak smith pad meg guggolópad(ebben nem vagyok biztos hogy így hívják). És ha egyedül edzem nem merek nagy súlyokkal fekvenyomni, nehogy magamra ejtsem.
2014. szept. 23. 21:08
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem is kell túl nagy súllyal nyomni. Én évekig itthon edzettem súlyzókkal és sosem volt gond.
2014. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
4-es: Ennek örülök, viszont számomra kicsit nehezebbé teszi a súlyzós edzést az hogy könnyen lehet rosszul elvégezni a gyakorlatokat.
2014. szept. 23. 21:11
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Jó a kérdés, nekem is komoly problémát okoz ez.


Én úgy csinálom, hogy minél több álláspontot próbálok megismerni, és úgy dönteni. Amelyik témában egyeznek a vélemények, abban nem megyek szembe az árral. Amelyikben ellentmondásokat találok, ott amellett foglalok állást, amelyik logikusabban gondolja a dolgot. Emellé jön a saját tapasztalat, aztán meglátom, mi van.

2014. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8-as Saját tapasztalatnak eléggé híján vagyok :)
2014. szept. 23. 21:13
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Írtam erről régebben kétszer is: az "ortometapara blog kusza" kulcsszavas keresésre az első találat az, kipróbáltam :D A másik meg a Hogyan kezdjek edzeni? c. írásomban van, annak első részében.

A lényege az, hogy mivel neked csak a saját életedet kell megoldanod, ezért annak megfelelő megoldásokat válassz. Figyeld meg, hogy mi működik rajtad ésszerű mértékben kiegészítve a tudománnyal, hogy ne vonj le téves következtetéseket (pl. hogy a felüléstől csökkent a zsírréteg). Sok dolog olyan, hogy évtizedek múlva érzed csak meg a jó/rossz hatását, és értelemszerűen most nem tudod még eldönteni, hogy mi lesz. De ha pl. tudod, hogy laktózérzékeny vagy, akkor nem állsz neki tejet vedelni, hiába mondja azt Buta Bendegúz, hogy márpedig neki milyen jól bevált.

2014. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!