Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy éve edzek (heti 3-5),...

Egy éve edzek (heti 3-5), sokáig edzővel edzettem, még sem látszik rajtam. Alapból eléggé vékony voltam, de akkor is. Ez normális?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 17:43
1 2 3
 11/26 Pörölyfej Béla ***** válasza:

Akkor az lesz a baj.

Google:alapismeretek

Ha tudsz kajára pénzt költeni, akkor tedd, ha meg nem akkor eddz tovább kaja nélkül. Még úgyis több mint a semmi.

2014. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
De ezt neked az edződ miért nem mondta el???? Tök alap. 70%-ban a kaja felel azért ahogy kinézel, de lehet hogy inkább 80, csak a
2014. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
csak a maradék 20-30% az edzés.
2014. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy ISZOK FEHÉRJÉT! Egyébként meg azért nem figyelek annyira az étrendemre (bár próbálok több fehérjedús ételt enni), mert eléggé vékony vagyok, így nem fogok elhízni (még).
2014. nov. 21. 21:21
 15/26 anonim ***** válasza:

hiába iszol fehérjét, ha nincs tömegnövelő kaja mellé.

vékony vagy? akkor mi van? ugyanúgy kell tömegelni neked is, ha ésszel csinálod nem hízol el..

olvasgass még, nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal.

2014. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Totális tévútokon jársz, állj neki elolvasni a sárga kapszulát ha a következő évre már szeretnél egy kis változást.
2014. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam, hogy ha normálisan eszem (mert így van) és iszok fehérjét, akkor az elég. De egyébként rosszul fogalmaztam (nem megy ez nekem), mert van változás (még nem is kevés), csak az inkább tükör előtt látszik, alapból nem mondanád meg, hogy gyúrok.
2014. nov. 22. 09:22
 18/26 anonim ***** válasza:

Látom nincs kedved olvasni, leírom amilyen egyszerűen lehet. Mindennek az alapja az étrend. Ezzel biztosítod, hogy kalóriaplusszba kerülj. Mert ha vékony vagy, több mint valószínű, hogy ektomorph felépítésű lehetsz, nekik a kalóriaplusszhoz elég sok szénhidrátra/zsirra van szükség.


Az izom meg csak kalóriaplusszban épül. Amíg nem adod meg a szervezetnek a megfelelő energiát, esze ágába se jutt építkezni. Az építkezés meg kétféle lehet. Hízás és izomnövelés. Edzés hatására, mikor az izomrostok sérülnek, a szervezet ezeket építi újra a bevitt fehérjemennyiség egy részéből. Ez a pihenőidőszakban és alvás közben történik. Logikus, hogy nemcsak edzésnapon kell bejuttatni elég fehérjét ez miatt.


Tehát ha kalóriaplusszban vagy, és van megfelelő fehérjemennyiség megfelelő edzéssel, akkor jön a tömeg. De a zsírosodást ilyenkor nem lehet megkerülni, mert ahhoz nagyon precíz étrend kéne, de ez képtelenség. Kivéve az ektomorph-oknál, mint feltehetőleg te (bár semmit nem tudok rólad) akik képesek szinte zsírosodás nélkül izmot növelni. Ennek hátúlütője, hogy sokkal lassabban.


De a kalóriaplusszt nem lehet megkerülni, nem lehet "sok húst eszek" diétával elérni. Ektomorph meg lehet sose lesz akkora, hogy az télen ruhán keresztűl is látszódjon.

2014. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már egyébként pont mára el is döntöttem, hogy ha elfogy a fehérjém tömegnövelőt fogok venni. Egyébként annyira nem rossz a helyzet, mint amennyire a kommentjeimből kiolvasható, tehát eléggé nőtt az izmom, csak ÉN többet vártam.

Köszönöm a segítséget!

2014. nov. 22. 18:45
 20/26 anonim ***** válasza:
És ezt ugyen honnan olvastad ki, hogy jobb a tömegnövelő mint a fehérje?
2014. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!