Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szálkásodjak le?

Hogyan szálkásodjak le?

Figyelt kérdés

Saját testsúllyal szoktam edzeni, ez tetszik a legjobban. Haverokkal kint nagyon jó ez az egész.

Tavaszra le kéne szálkásodnom egy picit. Szeretném, hogy látszódjanak az izmaim, formásabbak legyenek. Szépen fejlődök a gyakorlatokkal, az erő növekedését érzem, viszont a kinézet az nem változik - 18F / 177cm / 71kg

Tudom, hogy az étrenden múlik, de szeretnék még valamit kérdezni. Ha leszálkásodom, akkor nem leszek nagyon "sovány"? Úgy értem, hogy most a 71kg az a magasságomhoz jó, viszont zsír az van. Ha ledolgozom a zsírt mennyi kg lennék? 67-68? Ugye izmot építeni és szálkásítani nem lehet egyszerre, nem is ez a cél. A cél az, hogy jobb alakom legyen, és ne legyek ennyire zsíros.

Jah és szálkásító étrend mellé milyen gyakorlatokat végezzek ami zsírégető? (úgy tudom, hogy a futás az nem az - egyébként azt is szoktam csinálni)

Mit gondoltok?



2014. nov. 10. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Csökkentsd a ch-t, a fehérjebevitelt meg tartsd.
2014. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Heti két aerob elég, kocogás vagy úszás szerintem jó is lesz. De akár valami küzdősport is lehet.
2014. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És hány hétig kéne csinálni az étrendet, hogy egy picit leszálkásodjak? Mert nemtudok sajnos sok pénzt költeni a kajára.

Közben elolvastam a bodybuilder.hu-s cikket a szálkásításról.

2014. nov. 10. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig tartani kellene a fehérje bevitelt, mert izomvesztés lesz, ergo ugyanott vagy ahonnan indultál. Utána megint tömegelsz és megint bezsírosodsz, csak az előzőleg összehozott izomtömegből nem marad sok.
2014. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem.. Akkor fogadjam el magam így és ne szálkásodjak?
2014. nov. 10. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz kajára költeni, akkor nem tudok jobbat mondani, minthogy edz tovább. Esetleg megpróbálhatsz futni, kocogni hátha segít valamit.
2014. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tavaszra mindig valahogy egészségesebben eszek, ugye most jön a tél, karácsony, sütik minden.. :D

De így sem szoktam meghízni nagyon. Viszont tavasszal többet sportolok, és próbálok egészségesebben kajálni, de nem igazán szoktam lefogyni tőle. Voltam már 69kg, de nem vettem észre hogy a zsírréteg csökkent volna.

2014. nov. 10. 22:54
 8/8 anonim válasza:
Nekem ugyanez van. Jól megy a saját testsúlyos edzés, izom van, és én is le szeretnék szálkásodni. A kajáláson nagy mértékben nem szeretnék változtatni, viszont futni azt újra fogok. Remélem segít majd. Neked segített? Ha igen, milyen az eredménye? (Tudom 3 évvel később már szinte esélytelen, de majd meglátom.)
2017. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!