Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A könyökhajlat fáj bicepszezés...

A könyökhajlat fáj bicepszezés után?

Figyelt kérdés
Akkor rosszul csináltam?

2014. okt. 17. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan.

Valószínűsítem hogy nem régóta csinálod, ennél fogva kezdő vagy. (ez nem azért írom mert ez rossz dolog)

Ha minden edzés után fáj, akkor biztosan túl nagy súlyt használsz. Menj vissza kisebb súlyra még akkor is ha könnyűnek érzed. Inkább csinálj több ismétlést, és lassabban (!!), mert az izom a terheléstől nő, és nem a terhelés nagyságától. Szóval ha most 12 kilóval bicepszezel (egykezes), menj vissza egész 8 ig, és ezen ne is változtass 3-4 hétig.

Ha úgy érzed nem kap elég terhelést a bicepszed, csináld NAGYON lassan (2-4mp alatt összehúzás 4-6 alatt leengedés), vagy vetkőző sorozattal (8 kg amíg bírod, utána pihenés nélkül 7 és 6kg)


Ha most fáj az izület az intő jel, amire figyelj oda. Azt jelenti nem csinálsz jól valamit. Ha nem reagálsz az ilyesmire, kikopik az izületed, és egész életedben szenvedni fogsz miatta.

2014. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
óvatosabban csináld, nekem már 2 hónapja fáj, és nagyon lassan gyógyul
2014. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké, rendben, köszönöm. 2 nappal ezelőtt csináltam, és azóta fáj, azt hittem hogy elfog múlni, de nem igazán akar :/


Amúgy igazad van első, tényleg akkor váltottam nagyobb súlyokra, akkor kicsit visszaveszek, viszont az edzésnek így nem is volt semmi értelme?

2014. okt. 17. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!