Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most megyek konditerembe...

Most megyek konditerembe tanácsok?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsős középsuliba és az egyik ismerősömmel mennék ő már tapasztaltabb ebbe és én 170 cm 85 kg van rajtam felesleg de elég jol birom magam szeretek sportolni meg kint lenni és nem is eszem halálra magam. Szerintetek valami jó tanács, és lessz személy edző? az elején?? és ennek mikor lesz már látszata?? nem nagyon szeretnék hüjeségeket venni (nem izomregenáóra gondoltam meg fehérje stb..) ja és már átáltam csak sima meg ásványvízre

2014. okt. 11. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Van ahol találsz edzőt és van ahol nincs. Nagyobb termekben tuti találsz, de az plusz lóvé, hogy neked edzést tartsanak.

Neked is utána kellene olvasni néhány dolognak. Pl googleba: alapismeretek.

Szálkásító diéta kell neked, ha zsíros vagy, márpedig kezdőként ilyen adatokkal sok lehet rajtad a zsír.


Edzés:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogadd meg sanyi tanácsát. Többet tud mint pár edző.
2014. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy szerintem a GYM be megyek
2014. okt. 11. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy?


En egy jo tanacsot tudok adni: ne akarj fel ev alatt oriasi izmokat noveszteni, mert ez nem fog menni. A testepites hosszu tavu projekt, evekben merik azt az idot, ami utan mar magad is elegedett lehetsz az eredmennyel.


Olvass minel tobbet, es ne ragadj le a dogmaknal. Mint minden mas dolog, ez a sport is tele van bekovesedett dogmakkal, amiknek a fele sem igaz, vagy pont az ellenkezoje igaz.


Szoval olvass, tanulj, alakitsd ki a sajat modszered, figyeld magad, irj edzesnaplot, es legyel kitarto.

2014. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
15 vagyok és egy 24 éves ismerősömmel megyün k és hosszu távra tervezzük
2014. okt. 12. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:

15 evesen meg NE menj konditerembe. Sajat sulyos edzeseket csinalj inkabb.


Meg novesben vagy, amibe bekavarhat a sulyzos edzes. Majd 17-18 evesen elkezdheted.

2014. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!