Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyás, diéta kérdések?

Fogyás, diéta kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 24éves lány vagyok és szeretnék változtatni magamon. Jelenleg 36%-os a testzsír %-om 156 cm magas és 56kg vagyok. Arra gondoltam hogy pár hétig teljes testes átmozgató súlyzós edzést végzek, az étrendemre szeretnék odafigyelni 2tskg fehérje + 1-2tskg szénhidrátra gondoltam hogy kalória deficitbe legyek. Kiegészítőnek Tejsavó fehérjére gondoltam, szerintetek érdemes lenne még mellé venni zsírégetőt vagy felesleges? Illetve milyen kiegészítőket ajánlotok még? Az edzést üres hasra, vagy étkezés után kéne végeznem? A baloldalamon csípő protézis van, lehet bajom a súlyzós edzéstől? Igazából formálódni szeretnék.. vagy inkább menjek ugrabugrálni zumbára?


A Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. szept. 29. 12:03
 1/9 xxDarkxx ***** válasza:
9%

Szia!

Zsírégetésre a leghatékonyabb edzés az aerob. A súlyzós edzés sem rossz, csak akkor érdemes kis súlyokkal nagy ismétlésszámmal dolgozni.

A fehérje ok, a szénhidrát attól kell függjön, hogy milyen alkat vagy. Ha nehezen fogysz (vagyis könnyen zsírosodsz), akkor 2ch/tskg jó lehet kezdésnek. De ezt ki kell tapasztald.


Olvass bele:

[link]


A tejsavó fehérje jó lesz. Zsírégetőnek jó hatása lehet, ha edzel mellette normálisan. Egy multivitamin alapkiegészítőnek számít...

Az edzést legjobb reggel, éhgyomorra végezni.


A protézisre nem nagyon tudok mit mondani, szerintem arra vigyázz, hogy ne erőltesd meg magad.

2014. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Pont inkabb nagy sulyokkal kell dolgozni.....
2014. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

xxDarkxx


Szálkásításnál is és tömegelésnél is ugyan az a súlyzós edzés, a különbség az étrendben van, ill. az aerob/kardió edzésekben.


De a kérdésre is válaszolok:


Az alap az étrend és a súlyzós edzés, az aerob/kardió "csak" kiegészít.


Nagyon jól kezdesz bele, teljes testes átmozgató edzések menjenek heti 3-szor minimum 6-8 hétig, de inkább 3 hónapig.


Kiegészítők közül alap a multivitamin (pl. Scitec Daiy Vita-Min), C-vitamin (min. 1000 mg), kalcium-magnézium (pl. Scitec Cal-Mag) és omega3 (halolaj és/vagy lenmagolaj).

Utána jön a tejsavó protein.


Zsírégető fölösleges, főleg az elején.

Egy jó diéta működik zsírégető nélkül is, viszont egyik zsírégető sem működik diéta nélkül.

A végefelé esetleg vehetsz, ha már az utolsó pár kg-ok vannak vissza.


Az edzést ne teljesen éhgyomorra végezd, de azért kb. másfél-két óra teljen el az étkezés óta, mikor elkezded.


Szerintem nem zavar be a csípőprotézis, ha mozogni tudsz, akkor nincs gond, csak a terhelésre figyelj, hogy fokozatos legyen.


Zumba maximum kiegészítésként.

2014. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dark, mi ez a kis súllyal szálkásítás? O.o Múltkor még nemt'om hány éve olvasó tanuló, két lábon járó szakkönyvnek adtad ki magad. Vagy ezt hogy értetted, mert elég fogalmatlanul hangzott(?).
2014. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. szept. 29. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy 24 éves, 156 centis lánynak az 56 kiló pont ideális. Egy dekát se fogyj!
2014. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy #6/6, de ez a zsír mennyiség már sok szerintem. Nem érzem jól magam a bőrömben :)
2014. okt. 1. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem érzed jól magad, hisz a csapból is az folyik, hogy csak a pálcikaemberkék a menők. Csakhogy ez az egészségestől baromi messze van. Az ösztrogén és a zsírháztartás kölcsönhatásban állnak egymással. Ahhoz, hogy IGAZI nő legyél, egészséges testtel és lelkivilággal, szükség van valamennyi zsírra.

Ne érts félre, rühellem a hájas nőket, de ami ma megy, az már igencsak túlzás.

2014. okt. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xxDarkxx ***** válasza:
A kis súly nagy ismétlésszám részét visszavonom. Régi beidegződés volt. Beleástam magam a témába és rájöttem, hogy valóban hülyeség :D
2014. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!