Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az igaz hogy egy kezdőnek aki...

Az igaz hogy egy kezdőnek aki kondizik, nem ajánlottak a gépek, inkább csak szabad súlyzóval edzzen?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, 182 cm, 70-75 kg. Nem vagyok izmos, se vékony, teljesen átlagos testalkatú. Ma voltam a konditeremben és egy gépnél edzettem, és egy felnőtt megálított és azt mondta hogy inkább szabad súlyzóval edzzek, mert a gépek csak leégetik azt a maradék izmot is amim van. Hogy azokat csak akkor használjam ha már jobban ki vannak fejlődve az izmaim. Utána megkérdeztem az egyik ismerősömtől, és ő azt mondta hogy az egész hülyeség, hogy nyugodtan edzzek bármilyen gépnél csak ne túl nagy súllyal. Mindketten eléggé ki vannak gyúrva, és most nem tudom melyiknek higgyek.
2014. szept. 28. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
baromság. leégetik az izmot..jóég. a gép amúgy azért jó, mert csomó olyan van, ami megvezeti a mozgásod. teht nem tudod elb*szni a mozdulatot.
2014. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gépekkel is lehet edzeni, de én azt mondom, hogy a szabad súlyos alapgyakorlatokra kell helyezni a hangsúlyt.
2014. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szabadsúlyos gyakorlat magas tesztoszintet eredményez, így jobb fejlődést is. A gép meg izolál, szóval érdemes mindkettőt csinálni.
2014. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!