Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az, hogy fekvőtámasz...

Miért van az, hogy fekvőtámaszozni tudok, fekvenyomni pedig nem? Hogyan fejlődhetnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lehet a gond,de olvastam,hogy sima széles fekvőnél az ember saját testsúlyának 50-65%-át nyomja ki,feltett lábbal pedig akár 70-75%-át...nos én le tudok nyomni olyan 30-35 sima fekvőt,feltett lábbal pedig 20-25öt,szériákban is szoktam,utána bedurran a mellizmom,de fekve.nyomni valamiért nem tudok.190cm magas vagyok és 90kg,fél éve kezdtem el kondizni és sokat fejlődtem,akkor 78-80kg lehettem,minden héten lejártam,edzettem minden izomcsoportra,számoltam a fehérje és CH bevitelt,főleg eleinte rengeteget ettem,egy nap 7-8 alkalommal,mostanában már csak hús,rizs,zabpehely,tojás megy napi 5 alkalommal.

A mellizmom nem akar fejlődni,jelenleg úgy szoktam edzeni rá,hogy két 15kg-os kézisúlyzóval nyomok 4*8-at vagy 4*10-et egyenes padon és döntött padon,aztán tárogatok két 8 kilós kézisúlyzóval mindkét padon,majd egy 13 kilóssal 4*15 áthúzást csinálok,de nem minden edzésen.És előtte bemelegítés 100 fekvőtámasz 10/15ös szériákban,hogy már bedurranjon a mellem és jobban dolgozzon.Mert arra gyanakszom,hogy mivel magas vagyok,széles vállú,hosszú karú,úgy a mellem alig dolgozik a gyakorlatok közben,főleg a vállam érzem,szokott fájni.Kipróbáltam,hogy 18 kilós súlyzókkal nyomok fekve,azokkal is ment a 4*8 mindkét padon,de ez volt a max.mert otthon edzettem.

Viszont jövő héten megyek vissza terembe,egy ilyen edzésprogramot tervezek mellre:

fekvenyomás egyenes padon 4*8

fekvenyomás döntött padon 4*8

tárogatás egyenes padon 4*12

tárogatás gépen 3*10

Ezt az első mell napon ,mert tervezek beiktatni egy másodikat,annyira le van maradva.Azon döntött padon kezdenék mondjuk 3*8,aztán egyenes padon 3*8,döntött padon tárogatás és áthúzás a végén.


Úgy gondolom,hogy egyenes padon inkább rúddal nyomnék,döntöttben maradnék a kézisúlyzóknál.

Csak az a gond,hogy a rudas nyomás nagyon nem megy,legutóbb nyár elején a 40 kilóval is keményen megszenvedtem.Miért van ez,mi lehet a hiba?Pedig minden másban fejlődök.

Az a tervem,hogy minden mellezés után rögtön menne fehérje+zabpehely.Vettem Biotech Nitro Gold Pro Enzy Fusiont,abból mondjuk 30-40g és még 50-80g zabpehely.Mellé pedig maradna a rendes kajálás.Így fejlődnék,vagy mi lehetett eddig a gond?Tudom három-négy hónap nem nagy idő,igaz azóta nem nyomtam rúddal egyáltalán.De kezdetnem is kevésnek éreztem azt a 30-40 kilót.

Ha most tudok nyomni fekve 18 kilós kézisúlyzókkal,rúddal mennyi menne ki szerintetek?50kg lehetséges?Valamint a fekvőzés miért megy?


2014. szept. 21. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Valahogy a súlyokat kell növelned,mert ilyen kicsi terhelésnél nem csodálom,hogy nem fejlődsz.Én három héve mikor kezdtem edzeni 50kg kezdtem rá félévre már 80kg nyomtam.Mára pedig már 110kg szériázok.Szerintem keres egy edzőtársat akivel segítitek egymást.A bemelegítő szériák után,meny fel egészen akkora súlyokig amivel 8 nyomás se mindig jön össze.Majd a társad be segít ha nem megy már.Meg havi 2-szer menyél csúcsot nyomni az is sokat segíthet.
2014. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!