Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes edzenem mellre?

Érdemes edzenem mellre?

Figyelt kérdés
Nos a problémám az, hogy enyhe gynecomastiával szenvedek. Enyhe, tehát nincs olyan súlyos mint a képeken, de pólón keresztül látszik, és ez zavar. A tippem az, hogy a több vödör bevitt szójafehérje okozhatta, amivel már kb 1 éve leálltam, és tejsavófehérjét iszom. Karra, vállra, hátra, lábra, hasra edzek már több éve. Olvastam külföldi fórumokon, hogy aki hasonló helyzetben van mint én, hiába kezdett el edzeni mellre, izmot fejlesztett ugyan, de a kis zsír ott maradt a mellbimbó körül, és még rosszabbul nézett ki mint előtte, izom nélkül. Van itt valakinek esetleg tapasztalata ilyen témában? Hozzáértő válaszokat nagyra értékelnék. 20F

2014. szept. 19. 17:53
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


Kb mint a bal oldali, csak több mellizom, ugyanis régebben edzettem mellre, csak pont emiatt abba hagytam.

2014. szept. 19. 17:58
 2/7 anonim ***** válasza:

gyűjts rá össze lóvét,aztán szabadulj meg tőle egy életre,mint hogy kínlódj vele.

szerintem ég és föld a különbség megjelenésben-

[link]

2014. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak zsíros vagy, nem? Sokan félreértelmezik, lehet csak szálkásítani kellene. Egyébként orvos tapintással megtudja állapítani.
2014. szept. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fiszliktoty válasza:

Üdv!


Mindenekelőtt én a helyedben felkeresnék egy szakorvost és elmennék egy konzultációra hogy megbizonyosodjak arról hogy tényleg ebben a betegségben szenvedek-e?! A helyedben mindenképp több orvost is megkérdeznék, mivel a plasztikai sebészek hajlamosak "túldiagnosztizálni " a problémádat, így azonnal kés alá fekszel, ami persze nekik jó, de neked nem biztos. Abban az esetben ha bebizonyosodik a problémád, és gynecomastiában szenvedsz, az eddigi tapasztalataim alapján nem ismert más megoldás csak a sebészeti beavatkozás. Abban az esetben ha az orvosok azt mondják hogy nincs itt szó gynecomastiáról, akkor meg kell próbálnod egy kicsit alacsonyabb testzsír%-ot elérni, ami biztosan segíteni fog. Ha 15% os testzsír körül még mindíg problémás az emlő formája, akkor sajnos nem maradt más.

2 beavatkozási forma az elterjedt:


1., CSAK! zsírleszívás ( amit csak akkor végeznek, ha az emlő formája nem a bimbót körülvevő zsírmirigyek elburjánzása miatt deformált, így egy szimpla zsírleszívással megoldható)


1., A bimbóudvar körüli bemetszés, megnagyobbodott emlőmirigy állomány eltávolítása + zsírleszívás. ( ez a gyakoribb, mivel a bimbó kúpos kitüremkedését nagy % ban a mirigyállomány okozza.)


Engem 2 héttel ezelőtt műtöttek. A problémám ugyan az volt mint neked, úgyhogy tudom hogy mekkora lelki problémát okozhat. Persze nem vagyunk egyformák, de én pl elég nehezen viseltem ezért is próbáltam testépítéssel, diétával... de sajnos a végén rá kellett hogy jöjjek hogy a sebészeti beavatkozás az egyetlen megoldás.


Remélem sikerült segítenem. Ha kérdésed van írj báttran!


Ádám.

2014. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, Neked mennyibe volt a műtét?
2014. szept. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szójafehérjétől... :D Ekkora f....t életembe nem hallottam. Ilyenkor el kéne menni a kisegítőiskolába.


Szójafehérje = Nem állati eredetű fehérje (tápanyag)

Nincs benne szteroid, ami okozhatta.

Nem lehet hogy szedtél mellé valami okosságot? :)

2014. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez az emlőállomány egy betegsége. Fehérjétől nem alakul ki, azt már felejtsd el. Hormonális problémák okozhatják\okozhatták, amikre a szteroidok képesek. Abszolút nem egy bonyolult folyamat, semmire nem kell gyűjtened(max hálapénzre). Kérsz egy sebészeti beutalót, elmondod mi a problémád, hogy ez téged mennyire zavar. Az orvos megtapogatja, és elfogja mondani, amit már én is leírtam, hogy ez a gynecomastia az emlőállomány egyik betegsége.Rosszabbik esetben, megmondják, hogy 1."csak zsírleszívás kell, vagy 2. "plasztikai sebészeten lehet műtetni 500e ft-ért. Ne higyj nekik, mivel betegségnek számít, egy teljesen ingyenes műtétről van szó.

Semmiféle edzés nem használ rá, izommal maximum csak kintebb nyomod. Kb 50-90 perces műtét, kapsz egy dormicum szurit, amitől jó kedved lesz, betolnak a műtőbe, ott rádtesznek egy maszkot, és 2 drain csővel, meg 2 kis tasakkal ébredsz fel. Jóesetbe 2 éjszaka után kiengednek, és 1-2 hónap múlva kb új ember leszel:)(ha nagyon zavart) Ha bármi kérdésed van írj privátba.

2014. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!