Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17%-os testzsírnál már tömegel...

17%-os testzsírnál már tömegelhetek?

Figyelt kérdés

26%-ról ment le 17%-ra, 91 kg-ról fogytam 70-re.

Innen már tömegelhetek vagy még szálkásítani kellene?

Ha szálkásítani, akkor meddig?



2014. aug. 25. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt képpel jobban meglehetne mondani
2014. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám, hogy menj le 14-15% körülire és hosszabb tömegelésbe kezdj (7-12 hónap) majd szálkásítasz.
2014. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tyler913 ***** válasza:

Szép eredményt értél el fogyás terén,de a 17% még mindig sok. Ha innen tömegelsz,már nagyon zsíros leszel. Vissza akarsz menni 20% fölé?

Ha a célod a zsíros-izmos erőemelő forma,akkor oké. De ha jól akarsz kinézni,ahhoz 10-12% vagy az alatti testzsír kell. Szóval szerintem menj le idáig,és utána gondolkodj el a tömegelésen.

2014. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért mennék vissza 20% fölé?

Ha elkezdek tömegelni és jön az izom, minimális zsír mellett, akkor pont hogy csökkenni fog a testzsír%, nem jól gondolom?

Meg nem észnélküli 7 g ch-ról induló tömegelésre gondoltam, hanem megpróbálom 3-4 g-ról aztán meglátjuk.

Ha mondjuk pár hét, vagy egy hónap után úgy ítélem meg, hogy nagyon jön a zsír, akkor még mindig visszaválthatok szálkásításra, nem??

Egyébként ami zsír még van rajtam, az már szinte csak a hasamon meg deréktájon.

2014. aug. 25. 18:18
 5/8 A kérdező kommentje:

A 10-12%-os testzsírral és az én jelenlegi izommennyiségemmel kb úgy néznék ki, mint egy etipóp menekült. Na ezt nem szeretném.

Asszem tömegelni fogok, majd ha nagyon jönne a zsír, akkor visszateszek pár aerobot meg nyomom az l karnitint.

2014. aug. 25. 18:20
 6/8 Tyler913 ***** válasza:

Ha már tudod,hogy mit akarsz,akkor miért kértél tanácsot?


Én úgy gondolom,ha az ember testépítő,tehát azért edz súlyokkal,hogy jól nézzen ki,akkor annak csak úgy van értelme,ha valóban jól is néz ki. Ehhez viszont alacsony testzsír kell. Habár nem raktál fel képet,de ha valóban 17%- on vagy,az még messze van az esztétikus formától. Ha most tömegelni kezdesz,csak még tovább rontasz a formán. Hiába szedsz fel izmot,ha erre még rázsírosodsz,paca leszel.

Az elgondolásod jó a tömegelés tempójáról,tehát hogy csak kevés ch-val,lassan mennél fölfelé,minimalizálva a zsírosodást. De ez akkor lenne szerintem a legjobb,ha 10% körüli értékről indulnál,és nem mennél 15% fölé.


10-12%-os értéken,ha a jelenlegi izomtömeged meg tudnád tartani,valószínűleg sokkal jobban néznél ki. De te tudod.

2014. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jön a tél, szóval mehet a tömegelés és márciusba nekifogsz szálkásítani :) Úgy sem tudod most mutogatni a tested fel kell öltözni.


Én mindig szeptembertől-Áprilisig tömegelek kb. azon kívűl szuper formában vagyok.

2014. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es: Pont erre gondoltam én is. Minek szálkásítsak, ha tetőtől talpig úgyis fel kell már öltözni pár héten belül?

Csak időt vesztenék, mert annyival később kezdhetnél tömegelni.

2014. aug. 25. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!