Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » X láb, hyperextensiós térdek...

X láb, hyperextensiós térdek és nagy súlyok. Működhet? Mivel védhetem őket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben kezdtem konditerembe járni, nagyon élvezem, úgyhogy hosszabb távon szeretném folytatni. Mellette napi szinten a közlekedés miatt átlag 1 órát tekerek biciklivel.

A problémám az, hogy kisgyerekkorom óta kétlavóros X lábaim vannak, hyperextensióval és a következményes csámpával súlyosbítva (de legalább lúdtalpam az nincs).

Sem a térdem, sem egyéb ízületem nem fájt soha, nem recseg-ropog, de most olvastam az egyik body.builder cikkben, hogy pont ezzel a két nyavalyával kerülni kell a nagy súlyokkal guggolást, lábtolást stb, ami nekem húszéves nőként elég nagy érvágás lenne, mivel a lábaimon lévő izomzat az egyetlen, ami javíthat a borzasztó ortopédiai látképen. Tehát ha nem muszáj, nem szeretném abbahagyni az edzést, viszont aggódom, mert a térdműtétek sorozata vagy a térdprotkó sem túl vonzó alternatíva.

A kérdés az lenne, hogy alapos bemelegítés után, óvatos terheléssel végzett szabályos gyakorlatok mellett mit lehet még tenni? Porcvédőt mindenképpen kezdek, vitamint eddig is szedtem. Valamilyen térdvédő esetleg? Edzhet valaki ilyen lábakkal? A bringázás mennyire ronthat/javíthat a dolgon?


2014. aug. 23. 14:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!