Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kellene étkeznem és...

Hogyan kellene étkeznem és edzenem, hogy látványosabb izmot tudjak szerezni?

Figyelt kérdés
65 kiló vagyok és 3 hónapja kezdtem edzeni,nem vagyok türelmetlen és próbálok minél előbbre törni ebben a sportban és a segítségeteket kérném étkezés és edzés ügyében! étkezés szempontjából a kiegészítőkre is kíváncsi lennék,pl. kellene-e a tömegnövelő fehérje? mert természetesen elsősorban híznom kell,hogy legyen valami...az értelmes válaszaitokat előre is köszönöm

2014. aug. 21. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia elsőnek mindenféleképp az étrendet kell helyretenni.

Ami alapvetően úgy néz ki,hogy ch 5g tól

fehérje elég a 2 g, persze ez testkiló grammonként.

Ch:rizs,tk kenyér,zab stb..

Fehérje: csirke,hal,túró,tojás,turmix.

zsír is kéne 1g fele telített fele telítetlen.

ha ez megvan akkor lehet csökkenteni mondjuk a húst és helyette egy kis protein turmix+gyors ch.

2014. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch) alkattól függően.

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Edzés után mehetne tejsavóprotein + 40-50g gyors ch (dextróz, malto, stb.) és kellene még multivitamin is, pl mega daily one, vitabolic, puritans pride one, stb és ezek mellé még 1g C-vitamin naponta.

2014. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja igen a vitamint elfejeltettem az is nagyon fontos fontosabb mint a protein turmix.
2014. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!