Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az étrend és edzésterv jó?

Ez az étrend és edzésterv jó?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, most fogok elkezdeni itthon edzeni. 58kg, 170cm, kb. a könnyen hízó és az átlagos között vagyok. Csináltam edzéstervet és étrendet, de jó lenne, ha valaki átnézné, hogy jó lesz-e nekem. Egyelőre itthon edzem, ezért itthon végezhető gyakorlatokat próbáltam meg beletenni, de vannak benne még olyan dolgok, amiket csak próbálgatok, de nem igazán megy. Ezek a húzódzkodás, tolódzkodás és térdemelés függeszkedésben. Kell ezenkívül még valamit csinálnom vagy valamit ki kéne vennem belőle? 6 és 3 kg-mal edzem. Az étrendemben kiszámoltam mindent, de a kalória kevés lett, meg igazából nem is tudom hogy jól fogok-e lakni vele, vagy túl sok lesz, erre is válaszolhatna valaki. A kalóriát mivel növeljem és mennyi kalóriát vigyek be egy nap? Kicseréljel benne valamit? A zöldségeket, gyümölcsket nem írtam bele, azokat pontosan nem tudom leírni, minig mást eszem. Főként az izomtömeg növelése lenne a célom, de van rajtam ey kis zsír, azt is leadnám. Ezt lehet egyszerre csinálni? Mert úgy tudom, hogy akkor kevesebb kalória kéne, de akkor meg az izom nem fog nőni. Futni érdemes lenne pihenőnapokon? Amikor van tesi, akkor több kalóriát vigyek be, mert el ég valamennyi az órán, vagy ne foglalkozzak vele? Edzés után fehérjeporból csinált italt innék, de másnak kell lennie az étrendnek edzésnapokon, mint pihenőnapokon, vagy ugyanazt egyem?

Az étrenben van a túrós-zabos lepény, amit iskolában ennék, annak itt a receptje:

[link]

Étrend: [link]


Edzésterv: [link]



2014. aug. 10. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem rossz ez, de ha most fogod kezdeni, akkor jobb lenne ha 1-2 hónapig heti 3 teljes testes átmozgató edzés menne. Tehát minden edzésen csinálnál minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlatot, pl: guggolás, fekvenyomás egykezesekkel (vagy fekvőtámasz), húzódzkodás (vagy evezés), vállból nyomás, bicepsz állva, hátsó támaszos tolódzkodás, vádli, has. Minden gyakorlatból 3-4 sorozat, 10-12-es ismétlésekkel, akkora súllyal amivel éppen ennyi megy.


Ha pedig mégis az osztottat végzed, amit írtál, akkor több kellene lábra, mivel ha heti egy edzés megy egy izomcsoportra, akkor nem elég egy gyakorlat. Tehát kellene még kitörés, merevlábas felhúzás. És először a nagy izomcsoportot dolgoztasd meg, után a kisebbet. Pl előbb mell és utána a bicó, vagy előbb a hát és utána a tricó.

Vállnál az előre emelés helyett a hátsó vállrészre kellene oldalemelés döntött törzzsel.


A kaja is kb jó lesz, de majd meglátod, Ha jön vele heti kb 0,3 kg tömeg, akkor okés. Ha nem jön izom, akkor több ch kell. Ha pedig heti 0,5 kilónál több jönne, akkor vegyél le a ch-ból. Tehát ezt nem lehet így előre kiszámolni, hanem a makrotápanyagokat mérjük és azzal játszunk a heti mérlegelés alapján. Mivel ez változik.

2014. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor 1-2 hónapig megy az átmozgatás, utána az osztott. Köszönöm a válasz!
2014. aug. 10. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!