Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogy fejlődtetek fekvenyomá...

Ti hogy fejlődtetek fekvenyomásban?

Figyelt kérdés

Üdv

Az érdekelne, hogy ti 1 év alatt kb. mennyit fejlődtetek fekvenyomásban ?


Én 55 kg-ról átléptem, 60-65kg fekvenyomásra, akkora örömöt okozott, mintha kitudja mit értem volna el, szuper érzés.


Mivel kis 35 felkarjaim vannak, szóval még van hova fejlődjek bőven.



2014. aug. 8. 22:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

40 kg-al bírtam nyomni 10-12 ismétlést, mikor először beléptem a terembe. Rá egy évre 95-100 kg körül ment, nagyon lassan fejlődtem fekvenyomásban, az első 3-4 hónapba hirtelen megugrott az erőszintem.


40 kg -> 95-100 kg

2014. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit csináltok, hogy így fejlődtök, nem akarok rosszindulatú lenni, de egy-két válasz tényleg kamunak tűnik.


Fura, hogy mindenki 40-50 kg-ról kezdi, de 1 év alatt fent van épp 100-on, ami olyan jól hangzik. Elég életszerűtlen is, mert a 100 kg szériába az a határ, amit már csak a komolyabb formák szoktak tolni. Aki nagyon komoly az lehet 120al is ismétel, de olyat már ritkán látok, nyilván olyan is akad, aki 140el, de az meg már nagyon ritka, főleg egy rendes 5-8 ismétléses szériába.


Persze naturál emberekről beszélgetünk. Na most, emberek 5-10 év edzés múlttal vannak ezen a 100-110 kg-s széria szinten, de ti 1 év alatt egy átlag szintről ugyanott vagytok. Akkor mit csináltok a következő 3-5-10 évben? Én ebbe se vagyok biztos, h 4 év alatt el lehet érni a határaidat, mert senki se tökéletesen edz, pihen, eszik, aprókat még lehet fejlődni később is, valamint sokan 18-20 évesen, vagy fiatalabban kezdik, amikor még fejlődik a szervezet is.


Akkor itt egy igaz válasz:


Gyenge vagyok fekvenyomásban, 50 kg-ba tudtam kb. 4-5-t nyomni, amikor június közepe-végén elkezdtem, idén. Rohadt sokat eszek, kőkeményen edzek, bár általában csak heti 1 fekvenyomás van. szeptember elején az 57,5-be nyomtam kb. 5-öt. Tehát 2,5 hónap alatt fejlődtem 7,5 kg-t. Havi 3 kg. Most a 60 kg-ba tudok kb. 6-ot megint. 3 hónap alatt érhettem el 2,5 kg fejlődést, az már csak havi 1 kg. Előtte fekvőtámaszoztam, meg már régebben is nyomtam fekve egy fél évet, csak abbahagytam, mert az nem rendes konditerem volt, és már nem tudtam tovább ott edzeni. Szeptember közepén kihagytam egy két hetet, szóval a havi 1 kg most is megvan. Úgy érzem ezt tudom most tartani talán a következő évben. Talán 2021 januárjára fogok 72 kg-val szériázni. Lehet 2022-re elérem a 80-at. 100-al meg szerintem sose fogok.


Ez a keserű valóság. De jól érzem magam a bőrömben mióta edzek, adtam le zsírt és izmosodtam is.

2019. dec. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak viszonyításképp, Torma Valentin, aki nagyon minőségi módon kajál és kitartóan, keményen edz már évtizedek óta, 30 évesen 2019-ben eljutott oda, hogy 110-kgval ismétli 3x5-be a fekvenyomást. 2007-be is már elég jól nézett ki. Azt mondja lassan, de még mindig fejlődik.


Fura, hogy itt kiszáll egy átlag gyakorizó a gép elől, lemegy, 40-50-kgval kezdi (ami már alapból nem rossz, ha valaki nem sportol, vagy mást sportol előtte, simán kezdheti 40 kg-val, vagy kevesebbel), és 1 év alatt majdnem ott nyom, mint az, aki az egyik legkomolyabb magyar hobbista naturál.


Ez kb. olyan, mintha 20 évesen kitalálnám, hogy futni akarok, és 21 évesen már a magyar bajnokságon 10mp-en belül jönnék 3000 méteren a bajnoktól.

2019. dec. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Erőemelő csoportokban megszokott a 100+ kilós fekvenyomás, olyan sportolóktól is, akiken külsőre sokszor nem látszik, hogy egyáltalán edzenének valamit.
2019. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!