Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés? Jó lenne a...

Fegyencedzés? Jó lenne a számomra? További lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy döntöttem hogy szeretnék picit "izmosodni" de nem tudom mibe kezdjek, szóval konditerembe súlyemelgetésbe vagy fegyencedzés, picit jártas vagyok már ebben mert régen kondiztam de sajnos történt egy kisebb baleset, ami miatt abba kellett hagynom, de most újra el szeretném kezdeni!:) Szóval tudom hogy az étrenden kb. 70% múlik de azért az edzést is oda kell tenni! Szóval az lenne az elvárásom hogy szép kidolgozott testem legyen nem szeretnék kigyúrt "állat" lenni (bocsánat a kifejezésért senkit nem szeretnék megsérteni, de jobb szót hirtelen nem tudok rá, egyébként meg nagyon tudok tisztelni olyan embereket mert el tudták érni) szóval csak inkább ilyen szálkásabb tipus szeretnék lenni..


Szerintetek mit kezdjek el? Ha a fegyencedzést akkor esetleg arról van valami könyv vagy valami ahol le van minden irva illetve edzéstervek is találhatók hozzá? Az idő és a izomláz nem számit szóval ha minden nap kinzó izomlázban fogok szenvedni akkor is fogok edzeni eléggé elszánt tipus vagyok és semmi sem tud megakadályozni:D (nemtudom hogy ez jó e)


Köszönöm a segitseget!:) 17/F 180cm, 70kg


2014. júl. 5. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Céltól függ. Ha tényleg izmosodás a célod, akkor testépítői edzést kell követned (8-12 ism.), ha erőnővelés is akkor crossfit vagy kettlebell, ha menőzni akarsz a félkezes húzódzkodással akkor fegyencedzés.
2014. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fegyencedzésről valami könyv? A fegyencedzés az egy könyv >.< Izmosodásra meg a súlyzós edzés lenne a legideálisabb, persze saját testsúllyal is el lehet érni jó formát, ha növeled mindig az ellenállást. De ugye a tárcsára feltenni +5kg-t egyszerűbb, mint úgy nehezíteni a fekvőtámaszt hogy csak 8-12 ismétlés menjen. Attól meg nem kell tartanod hogy nagydarab állat leszel, nem fogsz felkelni az egyik nap hogy azt veszed észre hogy 140 kg lettél. Súlyzós edzéssel is lehetsz izmos, nem ''kigyúrt állat'' Igazából avval lehetsz a leggyorsabban az, ha jó az étrended.
2014. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Konditermi edzés. És még az általad említett testért is ki kell dolgoznod a beled. A fegyencedzés az 6 sajáttestsúlyos gyakorlatot foglal magába, ami eléggé kevés ahhoz, hogy az átlagnál sokkal izmosabb legyél.
2014. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! akkor a válaszok alapján tényleg a konditeremben való edzés hangzik jobbnak:) Egyébként a már eleve megirt edzéstervekről mit gondoltok? szóval kezdjek el úgy edzeni, hogy teljes testes edzést minél nagyobb súlyokkal 10-12 ismétlés számmal akkora súllyal amekkorával birom szabályosan csinálni a gyakorlatot vagy töltsek le egyet a netről és lesz ami lesz?
2014. júl. 5. 19:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetnek, olvasd el a sárga kapszulát. Google: sárga kapszula pdf, és az első találat.
2014. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"nem szeretnék kigyúrt "állat" lenni"


Ahhoz hogy te kigyúrt állat legyél nagyon oda kell tenni magad mind táplálkozásba mind edzésbe és tudásban is ott kell ebbe a sportba hogy mint hogy...

És úgy is 5-6 év!

Szóval ez a veszély nem fenyeget ne félj...

2014. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem arra céloztam hogy az egyik nap felkelek és 150kg leszek hanem hogy ne irjatok olyat hogy vegyél 10kg tömegnövelőt meg ezt meg azt és gyúrj amig birsz:)
2014. júl. 6. 10:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig egy tejsavófehérje+multivitaminok nem ártana.
2014. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Természetesen azokra gondoltam! Fehérjém van is de multivitamint be kéne szereznem, régebben multi pro plusom volt, esetleg szerintetek megfelel az, vagy valami más? Egyébként ha van rajtam zsir de viszont a tomegem elég kevés akkor szerintetek inkább tömegeljek vagy szálkásitas? Ez a kérdés mindig megfogott
2014. júl. 6. 13:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Mert ugye ha szálkásitok lehetetlen izomtömeget felszedni viszont ha tömegelek akkor + jön még több zsir amit a végén eléggé le kell szálkásitani, esetleg szerintetek létezik ilyen arany középút? Nem azt mondom mint a mesékben hogy úgy képzelem el hogy a zsir lemegy és a izom feljön mert gondolom ez lehetetlen, de ti mit javasolnátok? Először teljesen szálkásitsak le amennyire szeretném és aztán neki a tömegelésnek (ha a végén lesz még egy kis zsir azt is leszálkásitom) vagy neki egyből a tömegelésnek és a végén szálkásitas?
2014. júl. 6. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!