Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek az edzésterv...

Mi a véleményetek az edzéstervemről?

Figyelt kérdés

3 hónapja edzek rendszeresen,mostanra készítettem egy 3 napos,osztott edzéstervet.

Már a gyakorlatok többségét megszoktam,érzem ahogy dolgozik az izom,tudom szabályosan végezni számomra megfelelő súlyokkal.

Egy kérdésem lenne:

a mellem nagyon le van maradva a vállamhoz képest.azért is szeretem jobban a kézisúlyzós nyomást,mert jobban érzem benne a mellemet,a rúdnál a vállam kap sokat,biztos rásegít.hogyan tudnám ezt kiküszöbölni?hogyan végezzem a fekvenyomást,hogy a mellem kapjon keményen?

az egyetlen gyakorlat eddig,amelyiknál keményen éreztem a mellemet,az a csigás keresztezés volt.


1.nap

mell:

fekvenyomás kézisúlyzókkal egyenes padon 5*8

fevenyomás kézisúlyzókkal döntött padon 5*8

tárogatás egyenes padon 4*8

tárogatás mellgépen 4*8


tricepsz:

csigás letolás 6*8

csigás letolás kötéllel 6*8

szűken nyomás 4*8


2.nap

bicepsz:

állva egyenes rúddal 4*8

állva kézisúlyzókkal beforgatásos 4*8

ülve koncentrált 4*8


hát:

kábeles evezés 6*8

mellhez húzás széles fogással 6*8

egykezes döntött törzsű evezés 4*8


váll:

vállból nyomás egykezes súlyzókkal 5*8

vállvonogatás 4*8

(vállra elég ennyi,mert így is túl nagy :D megállás nélkül fekvőztem úgy,hogy az ágyon volt a lábam és attól ilyen)


láb:

lábnyújtás 6*8

lábtolás 6*8

combtávolítás 4*8

(nem guggolhatok ficam miatt)

álló+ülő vádli 6*8


2014. jún. 20. 21:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy elég magas vagyok(188cm)és hosszúak a karjaim,ez is befolyásolná a fekvenyomás hatékonyságát?
2014. jún. 20. 21:09
 2/6 anonim ***** válasza:

A váll-láb ugye külön nap? A kell az kb jó, tricepsz nem kell két csigás gyakorlat, inkább egy szabad súlyos vagy pl egy hátsó támaszos tolodzkodas legyen. A háttal kezdj, ne a bicepsszel. A hát az kevés lesz, kell még egy szabad súlyos gyakorlat, pl felhúzás.

A láb is kevéske, kell edzeni a combhajlitokat is.

Egyébként pedig nem kellene mindig ugyanezeket végezni, jobb ha variálod edzésenként a gyakorlatokat vagy/és azok sorrendjét.

2014. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hosszuak a karjaid akkor kisebb sullyal tudsz majd nyomni de attol a melled ugyanakkora stimulust kap
2014. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előző hozzászólásokat, hogy a mellet döntött paddal kezdd és ha normális, állítható pad van akkor sorozatonként változtasd a dőlést. Én volt, hogy ebből csináltam 8 sorozatot (+melegítés), utána egyenes padból elég 3-4 sorozat és én a tárogatásnál is kicsit megdöntöttem a padot. Szerintem 2 tárogatás felesleges, inkább tolódzkodás, főleg ha utána még tricepszezel is. Tárogatást amúgy váltogathatod csigás keresztezéssel, de abból én ilyen 12-15 ismétlést ajánlanék (mondjuk ez erősen egyénfüggő). Nekem is elég makacs a mellem, de ettől kicsit megindult azért a fejlődés, hátha neked is bejön.
2014. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyik edzése lehet olyan, hogy két tárogatás van benne. Mi ezzel a gond? De írtam, hogy variálni kell, tehát minden edzésen legyen valami más, vagy a sorrendek vagy/ és a gyakorlatok. Nem attól lesz rossz melle, hogy néha kétszer tárogat. :)
2014. jún. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy rossz, csak szerintem felesleges. Ez persze egyéni vélemény (mint ahogy minden hozzászólásom), azt kell csinálni amit jónak érzünk.
2014. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!