Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Harcosok étrendje és ketózis?

Harcosok étrendje és ketózis?

Figyelt kérdés
Ha súlyzós edzésem van és beviszek utána egy adag fehérjét 25g és 20 g dextrózt az lassítja a fogyásom? Nem szoktam szénhidrátot enni csak fehérjét és zsírt és egy fő étkezesem van edzés után közvetlen. Mivel egy nap egyszer eszek ketózisban vagyok ezért gondoltam a plusz ch ra edzésnapokon. Amúgy 172cm 86kg , -27 kg ot fogytam.

2014. máj. 30. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.


20g cukorral edzés után olyan sok baj nem lehet, kérdés hogy tényleg ketózisban maradsz még utána? Elképzelhető, mert edzés után igencsak az izmaid veszik fel a cukrot és jó az inzulinérzékenység is.


De miért nem nyomatsz cukor helyett glutamint (ugye ezt szoktak, ha jól emlékszem)

2014. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
edzés alatt szokott menni bioteches amino st 5300, utána 20 percel később kaja, pl 5 tojás 4 csirkecomb, 100 g túró, vegyes zöldségkeverék és egy protein shake, multivitamin complex, van teszt csikom és ezek után is ketózisban vagyok, összesen 18 g ch-t eszem és nemszeretném ha sok izmot veszitenék és ezért gondoltam a dextrozra. de zabpehely is van vettem 5 kg-t csak azt olvastam az nemjo mert lassitja az anyagcserem...
2014. máj. 30. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Zabpehely pusztán értelmetlen. Ha kalóriabevitel megvan húsból (fehérjéből, zsírból) nincs nagy kalória deficit, közben az izomstimulációd is megvan akkor nem kell nagy izomveszteségre számítani. Egyszerűen nincs miért: tápanyagod van, energiád van, a ketogén pedig hormonálisan teszi lehetővé a fogyást. Egyszerűen épülni nem fog így izom, de nekem gyanús hogy így lehet minimalizálni az izomveszteséget, mert ilyen (minőségi) szálkásításnál nem kell nagy kalóriadeficitet tartani.


Te mennyit eszel?


Másik viszont, azt nem tudom hogy a napi 1 étkezés hogyan hat az izomzatra. Azt tudom hogy ez egészséges, viszont hogy mennyire segít ez megőrizni az izomtömeged, na erről viszont fogalmam se nincsen.

2014. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tudomany azt mondja hogy az hogy ketozisban vagy nem vezet gyorsabb zsirbol torteno fogyáshoz szoval tul sok ertelme nincs ezen agyalni.
2014. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!