Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Street Workout táplálkozási...

Street Workout táplálkozási tippeket/tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 1 éve a Street Workout-ot, előtte nem nagyon fókuszáltam a testemre. Elég sokat fejlődtem, a kezdetekhez képest. Most nyárra azt tervezem, hogy hetente 3-4 szer fogok két fázisú (2-szer naponta) edzéseket végezni. Reggel futás, dél után edzés. Az edzéstervem már elő van állítva. Nos... Kérdésem a következő: én 62 kg 175 cm vagyok. Naponta 124g fehérjét ajánlott beiktatni táplálékrendembe. Mennyi, milyen fajta proteint kéne vennem nyárra, hogyha hízni nem akarok, csak tiszta izmokat "generálni"? L-karnitint szoktam bevenni (360mg-ot (elegendő mennyiség?)) edzés előtt. Aminosavakat szeretnék nyárra beszerezni, szerintetek megéri aminosavakat venni? Ha igen, mennyit egy nyárra?

2014. máj. 25. 10:41
 1/4 anonim válasza:
45%
Szia! Hiszed vagy sem, teljességgel fölösleges a LEGTÖBB KIEGÉSZÍTŐT megvásárolnod, komolyan. Szerény véleményem szerint, az, ami TÉNYLEG HASZNÁL, az a KREATIN MONOHIDRÁT! Olcsó és hatékony. Ha már mindenképpen használni akarod, akkor NE TÖLTSD (tehát ne 5 napig 20g naponta), 5g/nap 20 napon át sokkal jobb és hatékonyabb.. Az L-karnitin nem szükséges, FÓKUSZÁLJ A RENDES KAJÁRA: CSIRKE, TOJÁS, BARNA RIZS (MINT FEHÉRJE FORRÁS JOBB MINT A TEJSAVÓ, HISZED VAGY SEM, ha akarod, belinkelem a kutatást és az eredményt angolul), szénhidrátokból gyümölcs, zöldség, fehér rizs, stb; a SZÉNHIDRÁT AZ SZÉNHIDRÁT, tökmindegy, hogy cukor vagy más, TESTÉPÍTÉSI SZEMPONTBÓL; 2g/testsúlykilogramm kell hogy legyen a fehérjebeviteled, a szénhidráttal próbálkozhatsz többféleképpen: 3g/tskg, 3g/tskg, amelyik beválik. Szerintem kombináld a saját testsúlyos és a súlyzós edzést, ez lenne a legjobb, heti 5ször edzeni BŐVEN elé; LINKEK: A SZÉNHIDRÁT AZ SZÉNHIDRÁT [link] A BARNA RIZS FEHÉRJE JOBB MINT A TEJSAVÓ [link]
2014. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik tápkieg sem csodaszer, az általad felsoroltak sem, a "tiszta izom" generálása nem lehetséges egykönnyen naturálban, viszont amitől függ, az a táplálkozás (egész napi, nem egy-egy tápkieg) alkat, és az életvitel egyéb tényezői.


Amire költened kéne sorrendben: rendes tömegnövelő étrend (nézz utána), multivitamin (plusz C-vitamin, mert nem mindegyikben van elég), fehérje, gyors ch. Utána kipróbálhatsz még amit akarsz. Valakik még az ízületvédőt hozzáteszik a listához.


Ne alapozz ennyire kiegekre. A Sárga Kapszula táplálkozásról szóló részét legalább és a Bunny videóját a tápkiegek fontossági sorrendjéről ajánlott megnézni.

2014. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Street Workout étrendnek is ugyanúgy kell kinéznie mint egy "kondis" étrendnek. Ha tömeget akarsz (izmot) akkor tömegnövelő étrend kell. Ezzel jön fel némi zsír is. Egy mérsékeltebb tömegeléssel lehet kevés zsírosodást elérni, de ehhez nagyon precíz étrend kell, és jóval tovább tart (és most nem hetekről beszélek)


L-Carnitine meg nem tudom minek szedsz, mikor azt szálkásításnál használják (ha egyeltalán számít valamit) , de neked ehhez a magassághoz és súlyhoz biztos nincs még szükséged szálkásítani.

2014. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 25. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!