Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak saját testsúlyal gyúrok...

Csak saját testsúlyal gyúrok már 1 éve és miért van az hogy kondiba ilyen gyenge vagyok?

Figyelt kérdés
1 éve csinálom a calisthenicset már simán megy a muscle up a kézen állva fekvö, 100 fekvőtámasz egyszerre és a hátamon +80 kg is kinyomtam fekvőtámaszba de elmentem egyszer kondiba és alig birtam fekve nyomni 50 kg ot de miért??

2014. máj. 2. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezek még csak az alapok ha gyakorlatokat nézzük, planche megy? Planche fekvőtámasz? Hallottam tornászokról, akik évekig edzenek csak saját súllyal, könnyen kinyomják fekve a testsúlyuk másfélszeresét. Nézz utána, vannak sokkal nehezebb gyakorlatok is.
2014. máj. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fekvőtámasz egészen más terhelés, mint a fekve nyomás. Fekvőben részt vesz az egész tested, míg a fekve nyomás egy izolált gyakorlat. Nem hiába mondják, hogy érdemes a két edzésformát kombinálni.
2014. máj. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Xyrot ***** válasza:

Az előttem lévőnek teljesen igaza van! Más gyakorlat,más izmok..

Ne aggódj ez valószínűleg másnál is megesett már..többek közt nálam is!

Én mielőtt nekifogtam volna "erőterembe" járni azelőtt végeztem a fegyencedzést, szinte minden gyakorlatnál az utolsó szinten voltam, s a terembe való beiratkozás után meglepődtem, hogy miért nem megy ez vagy az hisz saját testsúllyal sokkal nehezebbnek TŰNŐ gyakorlatok is mentek..de idővel belejöttem! Te is így leszel! Legyél kitartó edz rendesen, táplálkozz jól és majd fejlődsz!

2014. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz kézenállva karhajlítást csinálni, akkor nem vagy gyenge - fizikailag.
2014. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andi80018 ***** válasza:
Ez ugyanolyan, mint hogy valaki tök nagy súllyal tud lehúzni, de húzódzkodni nem tud, vagy csak nehezen. Más a kettő.
2014. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mint pl. én:)

Mindenki meglepődik, amikor látják, mennyivel evezek, mennyivel húzok le, viszont egy húzódzkodást nem tudok megcsinálni, ott van valami izom, ami fejletlen még és azt egyszerűen nem tudom megcsinálni, pedig a többi gyakorlatból arra lehetne következtetni, hogy sima ügy.

A fekvőtámasz egy komoly állóképességi gyakorlat. A legjobb állóképesség és erőfejlesztő a crossfit, remekül kombinálja a saját súlyos és súllyal végzett gyakorlatokat.

2014. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A másik pedig, lehet, hogy simán rossz teknikával csináltad, ami nem meglepő ha első alkalom volt. A vállakat hátra kell húzni és az egész testet megfeszíteni, lábakat a földbe nyomni de a feneketet végig a padon tartani. Először minden gyakorlatot be kell gyakorolni helyes teknikával, utána könnyebb lesz.
2014. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fordítva is így van. Egykezessel 24 kilóval bicepszeztem, de húzódzkodni bicepszre meg alig bírtam 6 ot... Ezért jó szerintem a 2 -t együtt csinálni.
2014. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

A fekvenyomás nem izolált gyakorlat, téved aki ezt írta. Csak ott több egyensúly-megtartás kell, ezért vagy gyengébb benne, ha nem szoktad végezni.

Morris, aki 50 kilót nyom ,az nem erős, még én sem merem ezt mondani magamra pedig, 140 is megy.. szóval csak szerényen gyerekek!:)

2014. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen izolált, nem egy koncentrált bicepsz, de izoláltabb, mint a fekvőtámasz.
2014. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!