Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A láz inkább zsírból vagy...

A láz inkább zsírból vagy izomból fogyaszt?

Figyelt kérdés
1 nap alatt 1-2 kilót fogytam csak nem tudom miből. Vagy esetleg csak a víz ment ki belőlem?
2014. ápr. 28. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Egy nap alatt nem vesztesz izmot.
2014. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ez egy téves elgondolás hogy a láz az izomból fogyaszt.

vagyis csak részlegesen téves.

a lázas állapot a szervezet glükóz felhasználását veszi elsődlegesen célba, mert az immunrendszer elsődleges energiája.

az izmok nagy része glükóz és víz.

ha csökken a vércukor az izmokban laposnak, puháknak tűnnek, és a víz is kimegy a sejtekből, mert megszűnik a többlet cukormennyiség ami a víz eltárolását is elősegíti.

magyarul izomból fogsz, de nem úgy mint ahogy gondoltad!

2014. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És ha kiürül a glikogén, akkor miből tartja fent a máj a glükoneogenezissel a vércukorszintet szerinted? Részben izomfehérjéből.
2014. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

tévedsz drake!

ha elkezd ürülni az izmok glükóz készlete, a szervezet egy bizonyos vészreakciót indít be.

a mellékvese ilyenkor egy stressz hormont elkezd termelni, ami arra serkenti az izmokat hogy több vizet raktározzanak el, és a máj glükóz készletéhez kezd hozzányúlni kompenzálásként.

ezután jön csak a test zsírkészlete.

ez az állapot hosszú betegség esetén a túlzott fáradtságról ismerhető fel, és szédülésről, homályos látásról.

mert a vércukor folyamatosan ingadozik.

de a máj készlete sem fogy a végtelenségig, ezért kezd el utána a test a zsírból is energiát felhasználni.

maga az izomsejt nem bomlik le a stresszhormon miatt, mert ez egy védekezési állapotra ösztökéli a testet, hogy bármi lehet, készüljön fel, váratlan reakcióra is.

2014. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, mert 1 nap alatt nem lesz semmi.:)
2014. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Először is, izomból is fogyunk, főleg az elején. Aztán beindul egy védőmechanizmus, aminek izomvédő szerepe van (pontosan még nem tisztázott a folyamat) és persze elkezd a zsír is használódni, de az izomfogyás áll le teljesen. A stresszreakció katabolikus, ez van. Az izom attól még fogy. Nem, hogy láttál már tartósan beteg embert, aki a végére szép izmos maradt.
2014. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*Nem hiszem
2014. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

úgy látom nem tudsz értelmezni.

olvasd el mégegyszer amit írtam.

én nem a katabolizmust cáfoltam, mert az van ilyenkor, hanem azt mondtam az izomsejtek nagy része érintetlen marad, csak a glükóz nagy része és a víz megy ki belőle, amitől nagyon összeesettnek tűnik valaki.

de olvasd el mégegyszer mit írtam, ott a folyamat.

katabolikus hormonból is van többféle.

2014. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudok értelmezni. Az viszont nem igaz, hogy nem bontunk izmot ilyenkor. Persze először ki kell ürülnie a glikónak meg a víznek, ahogy írtad, és a kérdező által elmondott kevés idő alatti pár kiló tényleg ebből ment le.


Úgy már nagyjából rendben van, hogy "nagy része", mert valamennyi tényleg mérséklődik az izombontásból, de te az elején azt írtad, hogy izomfehérje egyáltalán nem épül le, ami nem igaz. Ezért szóltam csak. Beindul a védő folyamat, de nem teljes, és csupán mérsékli az izomleépülést, nem szab neki teljesen gátat.


Na de mind1, a lényeg továbbra is az, hogy pár napos betegségen fölösleges parázni.

2014. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolom az is segített a fogyásban, hogy keveset ettem aznap. Na ezen a héten megpróbálom visszaszedni.
2014. ápr. 28. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!