Mi fogyaszt jobban? A súlyzózás vagy a kardió?
Mindkettő, egyik sem.
Mi van, ha edzés nélkül is ugyan úgy fogynál mint súlyzózással/kardióval?
Egyébként szinte lehetetlen válaszolni.. kardiózáskor sok kortizol termelődhet, ami nem feltétlenül jó. Súlyzózásnak is vannak előnyei, hátrányai. Nézd az előnyöket, és tartsd alacsony szinten az inzulinszintedet, tehát maximálisan figyelj a kajálásra, szerintem ezt lehet tenni.
Ha már ez a kettő, akkor kardió, de zsírégetésre kevésbé intenzív aerob mozgás a kedveltebb, a kardióval szemben.
Az étkezés azonban mindent megelőz fontossági szempontból, de úgy látom ezt már tudod.
Azért a biztonság kedvéért megkérdezhetem, számodra mit jelent a megfelelő diéta?
2: fehér húsok, csirke, pulyka, mellé zöldség vagy rizs. Cukor-édesség minimális, cukor helyett természetes cukorpótlók (sztívia), saláta...ilyesmi.
Öntetek, tejföl, túl fűszeres ételek kizárva, ... még a kenyér az, ami kérdéses, hogy mivel helyettesíthető (?) , illetve nem tudom hogy tejet lehet-e inni? bár annyira nem szeretem.
Tejet ne igyál.
A telítetlen növényi olajok jók, pl. nyersen olíva, lenmag, tökmagolaj, a kókuszzsír szintén, sütésre ez a legjobb. Illetve ha akarod, pótolhatod az omega3 igényedet tengeri omega3 forrásból (kapszula). Állati zsírokból is mehet valamennyi, de ezzel ne ess túlzásba.
A ch forrásaid legyenek komplexek, hüvelyesek, rizs és burgonya zöldséggel, tk kenyér, tk tészták. A kenyér ezekkel helyettesíthető. És ne úgy legyen, hogy zöldség, vagy rizs. Zöldség mindig menjen, mellé rizs annyi, amennyi a napi ch mennyiséget annyin tartja, amennyinél még megy a zsírvesztés.
A túl fűszeres pedig természetesen nem jó, de nehogy elhitesse veled valaki, hogy a fűszer vagy a só hizlal.
Az édességipari termékeket, fehér lisztes pékárukat pedig mellőzd, ezt jól gondolod, a legfontosabb lépés, amit meg kell tenni a fogyás (és az egészség) felé.
"A tej a legegészségesebb italok egyike"
Ha én is BETEG emberek kezeléséből élnék, könnyebben osztanám ezt a nézetet szerintem. Nem biztos persze, hogy ennyire megvásárolható lennék de ki tudja, mind emberek vagyunk..
"Az emberi szervezet legkönnyebben a tehéntejből jut hozzá az erős csontok kialakulásához és a megfelelő csontsűrűség megtartásához szükséges kalciumhoz"
Ez egy állítás, de valószínűleg nem igaz. A tehéntejből származó kalcium hasznosulása pocsék, és inkább szervi elmeszesedéseket okoz semmint erős csontozatot.
" mert a fehérje, kalcium, D-vitamin, foszfor, tejzsír és tejcukor csak a tejben található meg együtt, a megfelelő arányban."
Nincsenek megfelelő arányban, de ilyen arányban tényleg csak ebben vannak jelen ezek az anyagok. Csak ez nekünk nem megfelelő.
"B-vitamin-csoport tekintetében értékes vitaminforrás a tej, hiszen rendkívül gazdag - a daganatképződéssel szemben is ellenhatást kiváltó - riboflavinban (B2-vitamin) és kobalaminban (B12-vitamin)."
Cserébe ezzel együtt fokozza is a daganatfejlődést, vajon mi az erősebb, a b vitamin rákellenes hatása vagy a tej daganat kialakulást segítő hatása? Kicsit kényes ilyen versenybe kezdeni..
"A tejben lévő kálium vérnyomáscsökkentő hatással bír, magnézium tartalma pedig a szívizomzat erősítőjeként ismert."
Ha megfelelő mennyiségben és formában van jelen. De a tejben nincs így.
"Linolsav tartalma csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek (pl. érszűkület) kockázatát, a D-vitamin pedig gyulladásellenes hatású."
Linolsav rengeteg zsírban van, akár rögtön kezdve a vajjal ami lényegében tejzsír, és nem tej. D-vitamin kevés van a tejben és rossz az orális úton bevitt d-vitamin hasznosulása.
"Sokan azt hiszik, hogy a tej egészségtelen, de ezt szakértőnk cáfolja és arra kéri a lakosságot, hogy ne higgyen ezeknek a mendemondáknak, a tej igenis egészséges!"
Én meg nem hiszem, hogy egymás vallásával kellene foglalkozni ilyen kérdésekben. Nem hitrendszerekről van szó.. amikor az orvos már mások hitét vagy nem hitét kéri, az baj. Na persze ez nem újdonság, és nem itt kezdődnek a bajok..
" A csontjaink későbbi épségét az addig a csontokban elraktározódott kálcium mennyiség határozza meg."
Azt nem mondja, hogy ez nincsen összefüggésben az elfogyasztott tej mennyiségével, tehát ez nem érv.
"Ám érdemes szakemberhez fordulni, mert esetleges tejérzékenység is fennállhat."
Nem esetleges, hanem jellemző és általános. Esetleges gyilkos galóca érzékenység értelmes kifejezés lenne? Nem, az esetleges tejérzékenység sem, a tejérzékenység normális, általános állapot az embernél. De amúgy minden kifejlett emlősnél.
"A meghívott vendégek egyike volt Gregor Bernadett, aki rendszeres tejfogyasztó. Gyermekei a reggeli müzlijükhoz, kakaóhoz szintén sokszor tejet isznak."
Igen, van így néhány ezer magyar család. Meg 10 000, meg még több. Meg amerikai család, meg satöbbi.
Közülük kerülnek ki a leendő cukorbetegek, elhízottak, alzheimer kórosok, skizofrének, ízületi gyulladásban szenvedők, szív-érrendszeri problémákban szenvedők, csontritkulásban szenvedők, rákbetegségekben szenvedők..
Semmi olyan nincs a tejben, kérdező, amit ne tudnál másból bevinni. Semmi fontosat nem nélkülözöl vele, főleg nem ad hozzá olyan hű de fontos dolgot semmilyen formában a tej az étrendedhez túl nagy mennyiségben.
A vitamint pedig mára már szokás tablettásan bevinni, az pedig jó esetben messze felülmúlja azt, amit egy kis tej biztosíthat neked.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!