Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb kardió/aerob...

Melyik a legjobb kardió/aerob mozgásforma ami azonkívül, hogy fogyaszt nem katabolizál vagyis nem építi le az izmokat?

Figyelt kérdés
5 hónapja foglalkozom komolyabban a testépítéssel(valahol el kell kezdeni).16 éves fiú vagyok és eléggé kövérke voltam 1 évvel ezelőtt mintegy 78 kg és ehhez párosult a 178 cm-es testmagasság.Sajnos ez szinte mind zsír volt ezért is döntöttem úgy, hogy lefogyok és izmot pakolok magamra.A kezdetekben nagy célokkal vágtam neki a dolognak de 1-2 hét után alább hagyott a lendület mert őszintén szólva utáltam futni a monotonossága miatt és mert kövér voltam és szégyellős más emberek előtt.Majd egy idő után elkezdtem súlyzós edzéseket végezni és az étrendemre is figyeltem.5(!) hónap alatt lefogytam mintegy 15 kilót azt nem tudom hogy pontosan hogy de sikerült.A futás ebben az időszakban inkább csak kiegészítette a kondizást amit megpróbáltam minél hatásosabban de még ésszerűen végezni.Nem ettem csak kis adagokat és úgy is csak egészséges kajákat persze a menzát nem tudtam kiküszöbölni...Mostanság már viszonylag elégedett vagyok de szeretném tovább vinni a gondolatot és izmot pakolni magamra amihez az eddigiek révén már megvan egy kisebbfajta alap viszont pl a hasamon van egy kis zsírréteg ami miatt nem látszik alatta az izom és ez zavar.Szóval olyan mozgásformát szeretnék találni ami zsírégető hatású de mégsem építí le a már meglévő izomzatot mint például a kocogás.Elkezdtem a HIIT-et de nagyon kiszív és utána már nem tudok semmit sem csinálni.Hallottam, hogy az intenzívebb séta pl 1-1,5 órán keresztül jó és még nem is annyira izomleépítő.Egy ilyen edzést heti 1-2 szer végeznék mert nem akarok már drasztikusan fogyni csak a mostani tömegeléssel szeretnék vigyázni hogy ne hízzak el annyira.
2013. nov. 10. 17:24
 1/1 anonim válasza:
vízilabda,úszás! álompasi lesz belőled 1-2-re.:)
2013. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!