Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjek neki?

Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Elolvastam a fegyencedzést, bele is kezdtem hamar, az első lépéssel kezdtem, hogy fokozatosan szokjon hozzá a szervezetem a "terheléshez", de változást nem vettem észre, egy idő után nem az a lényege az egésznek, hogy jobban fogom birni, kisujjból fog menni, s léphetek a következő szintre? az a gáz, hogy némelyik gyakorlatnak az első szintje nehezebbnek bizonyult mint a második vagy harmadik, mert reszketett mindenem:D


Újra neki kezdek, nagyobb akarattal, elszántsággal, s ehhez segítségeteket kérem, tehát hány percig melegitsek be? mit csináljak bemelegitésnél? igyak e előtte közbe utána? előtte mennyivel ne egyek? mennyi időbe telik elvégezni a gyakorlatokat? lassabb tempóba, hisz én nem állóképességet szeretnék elsősorban, hanem erőt



2014. ápr. 27. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

"az a gáz, hogy némelyik gyakorlatnak az első szintje nehezebbnek bizonyult mint a második vagy harmadik, mert reszketett mindenem:" - Ezt meg honnan tudod? Csak nem kipróbáltad a következő gyakorlatokat anélkül, hogy tökéletesen elsajátítottad volna az első lépés??

Úgy látom a szövegértéssel még vannak gondjaid.


No szóval, ami a könyvben le van írva, azt tartsd is be(nem, nem az anyázásra gondolok). Szóval addig maradj az első szinteken, ameddig nem megy a haladó szint. Ha már megy, maradj azon a szinten min. egy hétig. Utána mehetsz a következő szintre.

Egy tipp, csinálj több sorozatot(min 3-4, max. amennyi jól esik).

A húzódzkodás 2. szintjét átugorhatod, ha már megy 15 ismétlés több sorozatban.

A fekvő kézállásban 3. szintjét(kézenállás) átugorhatod, ha már megy min 1 perc 15-30 mp több sorozatban.

Bemelegítésnek mehetnek azok a gyakorlatok, amiket tesin is szoktatok csinálni(fejkörzés, karkörzés, stb.) Ha már vagy az első szinten, bemelegítésnek az első szintet is használhatod(plusz körzések). Pl.: ha 5. szinten vagy, akkor először körzések, 1. szint, 2. szint. ...4.szint -persze ez csak egy tipp, nem muszáj betartani, de ajánlott. És bemelegítésnek csak pár ismétlést csinálj, úgy hogy ne fáradj el.

Előtte, közben, utána ihatsz, de csak annyit, hogy ki ne jöjjön. Ha valami nehéz(über nehéz) gyakorlatot csinálsz előtte ne igyál. 2 órával előtte ne egyél(min.), mas 45 perccel edzés előtt egy banánt, almát, vagy bármit(gyümölcsöt). Edzés után nem ártana valami fehérjedús ételt enni(a testépítők turmixot isznak, mivel gyorsabb a fehérje felszívódása, te is kipróbálhatod, de nem szükséges - jobb fejlődést érhetsz el, ha iszol).

Az edzés lezavarhatod 10 perc alatt is. De te ne tedd. Az nem edzés. Legalább fél óra legyen meg.(legalább). Persze ha szétosztod a gyakorlatokat(egy nap csak egy gyakorlat), akkor hamarabb is végezhetsz. De érezd az izmaidat.

A gyakorlatok ritmusát variáld. És ne nézd le az állóképességi edzést. Végezz azt is(persze mértékkel).


Ha még van kérdésed, írj.

2014. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!