Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erősödni szeretnék húzódzkodás...

Csabesz80 kérdése:

Erősödni szeretnék húzódzkodással de megakadtam a fejlődésben. Kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés

Először is elnézést ha hosszú lesz csak szeretnék pontos infókat írni mert lehet hogy fontos.


Soha életemben nem sportoltam, majd kicsit el is híztam (pocakosodtam - sörhas). 34 éves vagyok, tavaly megelégeltem a dolgot, erőt vettem magamon. 82 kilós voltam és sikerült lefogynom 5 hónap alatt 67 kilóra - magasságomhoz kb ez már így rendben is van. Nem lettem sovány, van karom, vállam, de az arcom már nem pufi, hasam is egész lapos. Örülök az eredménynek de a sikerből erőt vettem és úgy érzem többre is képes vagyok.


Nincs pénzem kondi teremre vagy speciális étkezésre, viszont vettem egy húzódzkodó rudat. Elejét 1 szabályos felhúzást (nyújtott kartól) se tudtam csinálni, erőlködtem majd 2 hétig abba kellett hagynom a próbálkozást mert meghúzódott a bal karom. Utána újra próbálva már sikerül 1 felhúzás majd 2, 3 és már 10-et tudok csinálni. A gond, hogy ennél nem megy több (10-11). Majdnem minden nap kétszer csinálok 10 húzódzkodást (este fürdés előtt 1x meg napközben változó időpontban 1x) Miben kéne változtatnom hogy tovább fejlődhessek? A 10.-11. húzásnál mindig szenvedek. Vagy fog ez fejlődni csak innen már lassabban? Arra is gondoltam, hogy lehet a levegő vételemmel van a baj mert ugye ezt már nem lehet gyorsan lezavarni, valahogy rendezettebbek kéne levegőt vennem. De hogyan?



2014. ápr. 26. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj, egészségedre ;)

2014. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz szépen! Ez nagyon jó kis programnak tűnik! :) El is kezdtem "5 ismétléses orosz húzódzkodó programot" (1.nap 5 4 3 2 1) Ha minden igaz a hónap végére menni fog a 12-15 "simán" :) Úgy legyen!


Egyébként nem írja, hogy a sorozatok közt mennyi időt kell hagyni? Vagyis az írja "pár perc". Ez 2-3 kb? Tehát

5 húzás 3perc pihi

4 húzás 3 perc pihi

3 húzás ...

?

Így csináltam, így elég lazán ment az első nap.

2014. ápr. 26. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez 1-2 percet jelent.
2014. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szabad tudni hogy állsz? Én is most szeretném elkezdeni.
2014. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!